Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Oddala się wizja akumulatorowych pociągów na czeskim Śląsku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
19-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
14-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Oddala się wizja akumulatorowych pociągów na czeskim Śląsku
Fot. Stadler RailAkumulatorowy ezet Stadlera (zdjęcie ilustracyjne)
Zarówno czeskie jak i polskie przetargi na zakup zespołów trakcyjnych z bateryjnym napędem nie mogą doczekać się szczęśliwego końca.

Jak podał czeski portal zdopravy.cz, już 14 miesiąc toczy się przetarg na zakup akumulatorowych zespołów trakcyjnych do obsługi niektórych linii w Kraju Morawsko-Śląskim. Do przetargu akces zgłosiła Grupa Škoda i Stadler Rail a także CAF, Alstom i Siemens, ale trzy ostatnie nie są już nim zainteresowane.

Wciąż nikt nie przedstawił jednak konkretnych ofert, bo nieustannie zmienia się termin ich składania, zmianie ulegają też warunki i wymagania techniczne, które, jak zauważają dziennikarze portalu, stale są obniżane. Rozmowy o akumulatorowych pojazdach prowadzone są od jesieni 2022 roku, dotąd jednak nikt ich nie widział i może być tak, że ich dostawa ziści się dopiero w 2026 roku (proces produkcji od zamówienia trwa minimum dwa lata). Pojazdy będą przeznaczone na linię Ostrava – Studénka – Štramberk

Znaczne opóźnienia w zamówieniach na pojazdy akumulatorowe nie są tylko domeną Czechów. Mazowsze właśnie ogłosiło czwarty przetarg na sześć dwutrakcyjnych pojazdów a próby ich zakupu trwają od czerwca 2023 roku. 
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5