Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Olbrzymie pieniądze na nowe zaplecza Kolei Czeskich

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
23-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Olbrzymie pieniądze na nowe zaplecza Kolei Czeskich
Fot. Ceske Drahy
Koleje Czeskie zainwestują w najbliższych latach gigantyczne pieniądze w budowę nowych zapleczy technicznych. Część z nich powstanie z myślą o serwisowaniu spalinowych zespołów trakcyjnych Pesy.

Jak podaje portal zdopravy.cz ČD planuje do 2031 roku zainwestować w obiekty usługowe ponad 12 miliardów koron (to około 2 miliardów złotych). Łącznie mają powstać cztery nowe hale w różnych częściach kraju. To rekordowe pieniądze na inwestycje tego typu w skali Europy.

20 maja České dráhy rozpoczęły budowę nowego zaplecza technicznego w Chebie. Będzie ono przygotowane nie tylko do prostych procesów utrzymania, ale też zaawansowanych remontów. Będą tu serwisowane wagony Interjet zbudowane przez Skodę i Siemensa (obsługują między innymi relację z Pragi do Chebu), elektryczne zespoły trakcyjne RegioPanter, a także spalinowe pojazdy Pesy RegioShark, które bydgoski producent dostarczył 31 w latach 2012 – 2014 (obecnie przechodzą drobne modernizacje i zabudowę systemu ETCS, co zapewni im jeszcze długie życie w Czechach).

Budowa hali w Chebie, mającej być jednym z najnowocześniejszych centrów obsługi taboru w Europie jest warta 755 milionów koron (ok. 130 mln złotych). W hali będą trzy tory, obiekt będzie mieć długość 176 metrów. Halę zbuduje konsorcjum TSS Grade i Berger Bohemia. Obiekt powinien zostać ukończony i przekazany do użytku w połowie 2026 roku. Na dachu hali znajdą się panele fotowoltaiczne oraz system do gromadzenia deszczówki. W hali będzie pracować suwnica bramowa o udźwigu 12,5 t., będą pomosty montażowe do pracy na dachu, nowoczesny system dystrybucji powietrza i wody, warsztaty, zaplecze i przestrzeń magazynowa.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5