Partnerzy serwisu:
Innowacje

Niewidome dzieci zwiedziły Pendolino

Dalej Wstecz
Partner działu

Partner działu:

Data publikacji:
19-06-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INNOWACJE
Niewidome dzieci zwiedziły Pendolino
fot. PKP IC
Wsiadanie i wysiadanie z pociągu, poruszanie się po składzie i peronie – te z pozoru proste czynności stają się ogromnym wyzwaniem, gdy wzrok musi zastąpić dotyk. Dlatego PKP Intercity, odpowiadając na prośbę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej, zorganizowało wycieczkę dla wychowanków na stacji postojowej Warszawa Grochów i w pociągu Pendolino.

Z myślą o niewidomych i słabowidzących podróżnych, PKP Intercity zorganizowało dwie wycieczki dla uczniów Ośrodka na stacji postojowej Warszawa Grochów i dworcu Warszawa Wschodnia. Przewoźnik planuje też organizację kolejnych spotkań, których celem jest nauka bezpiecznego podróżowania koleją, orientacji przestrzennej oraz samodzielnego poruszania się po pociągu i peronie. Wycieczki są uzupełnieniem zajęć z orientacji przestrzennej i bezpiecznego poruszania się dla wychowanków Ośrodka. W trakcie takiego spotkania uczniowie mogą zapoznać się z dziobem i wnętrzem pociągu Pendolino, a także z elementami umundurowania i narzędziami pracy konduktora czy maszynisty.

Podczas zwiedzania pracownicy PKP Intercity udzielają porad dotyczących planowania i organizowania podróży koleją. Uczestnicy spotkania mogą też dowiedzieć się o prawach, jakie przysługują osobom niewidomym oraz zasadach zgłaszania asysty. Na Dworcu Wschodnim wychowankowie wraz z opiekunami mają możliwość ćwiczenia wsiadania i wysiadania z pociągu. Nauczyciele orientacji przestrzennej starają się ich uczyć, jak w przyszłości samodzielnie podróżować koleją. Dlatego też zaznajamianie się z pociągiem pozwala przełamać pierwszy lęk przed korzystaniem z tego typu pojazdów.

– Lekcja na Olszynce Grochowskiej była dla naszych uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki PKP Intercity mieli możliwość doświadczyć, jak wygląda wnętrze pociągu czy też bez pośpiechu dotknąć pojazdu. W trakcie standardowej podróży nie zawsze jest to możliwe. Zdecydowanie największą radość u dzieci sprawiła możliwość zwiedzenia kabiny maszynisty. Każda taka lekcja jest kolejnym krokiem ku samodzielności – podsumowuje spotkanie Anna Maria Sobolewska, nauczyciel orientacji przestrzennej w Ośrodku.
Partner działu

Partner działu:

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5