Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Krzysztofa Mamińskiego

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
26-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Krzysztofa Mamińskiego
Fot. Grupa PKP
Prezes PKP Krzysztof Mamiński został odznaczony medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Podczas uroczystości 41. Rocznicy Protestu Głodowego Kolejarzy we Wrocławiu Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Minister Andrzej Dera wręczył, nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości Krzysztofowi Mamińskiemu – prezesowi PKP SA i przewodniczącemu Międzynarodowego Związku Kolei (UIC). Odznaczony został za zasługi dla Niepodległej – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Krzysztof Mamiński związany jest z koleją od ponad 40 lat. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego na kierunku europejski model zarządzania. Pracę na kolei rozpoczął w 1980 r., w Ośrodku Informatyki CDOKP w Warszawie. Od 1990 r. był członkiem Komisji Krajowej "Solidarności", pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i przewodniczącego Sekretariatu Transportowców związku.

W latach 1998-2002 zasiadał w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, odpowiadając za restrukturyzację i sprawy pracownicze. Od 2001 do 2012 roku był prezesem Związku Pracodawców Kolejowych, a od 2002 do 2012 spółki zależnej PKP – Natura Tour sp. z o.o. W latach 2012-2013 był pełnomocnikiem zarządu PKP S.A. ds. Dialogu Społecznego w Grupie PKP, a przez następne trzy lata – prezesem przedsiębiorstwa z Grupy PKP CS Szkolenie i Doradztwo sp. z o.o. Następnie od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa Przewozów Regionalnych sp. z o.o. W marcu 2017 r. objął stanowisko prezesa PKP SA.  W lipcu 2021 r. został wybrany na przewodniczącego Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5