Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Lubuskie unieważnia postępowania na naprawy szynobusów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
22-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Lubuskie unieważnia postępowania na naprawy szynobusów
Fot. Marian
Województwo lubuskie chciało przeprowadzić przeglądy P4 oraz P5 swoich spalinowych zespołów trakcyjnych. Naprawy miały przejść jednostki z serii SA133, SA137 oraz SA139. Niestety złożone oferty przekroczyły budżet zamawiającego, dlatego samorząd unieważnił postępowania.

Województwo lubuskie posiada sporą flotę spalinowych zespołów trakcyjnych różnych typów. Łącznie region dysponuje 20 pociągami mogącymi realizować kursy na trasach niezelektryfikowanych. Park taborowy samorządu jest zróżnicowany i obejmuje chociażby pociągi SA105 oraz SA108, jak również SA139 czy dwa najnowsze spalinowe Impulsy, zakupione od Newagu.

Na ten rok samorząd zaplanował przeglądy P4 i P5 dla kilku pociągów. Ostatni przetarg dotyczył trzech jednostek, a mianowicie SA133-003, SA137-005 oraz SA139-004. Zakres potrzebnych prac opisaliśmy w tym tekście. W postępowaniu podzielonym na trzy części, osobno dla każdego z pojazdów, wpłynęło po jednej ofercie.

Przegląd P5 ma przejść pojazd z serii SA133. Tego zadania chciała się podjąć firma SPS Mieczkowski, która zaoferowała wykonanie zadania za 7,134 miliona złotych. Województwo chciało przeznaczyć na ten cel niewiele ponad 4,666 miliona złotych. W przypadku pociągu SA137-005, jedyna oferta została złożona przez jego producenta, a więc firmę Newag. Opiewała ona na kwotę około 4,785 miliona złotych. Budżet zamawiającego w tym przypadku wynosił 3,5 miliona złotych.

Ostatnia część dotyczyła naprawy P4 jednego z lubuskich Linków. W tym przypadku budżet samorządu również opiewał na 3,5 miliona złotych, a jedyna oferta, autorstwa SPS, była warta prawie 4,170 miliona złotych. Jak widać więc, przekroczenia budżetów były znaczne, dlatego nie dziwi fakt, że samorząd unieważnił postępowania.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5