Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

LTG Cargo Polska kupiło pierwszą lokomotywę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
27-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Polska spółka Kolei Litewskich LTG Cargo Polska kontynuuje ekspansję. W ostatnim czasie zdobyła kontrakt na przewozy dla Cedrobu oraz nabyła pierwszą lokomotywę na własność.

Ekspansja w Polsce jest kluczowa dla Kolei Litewskich, szczególnie w kontekście kryzysu przewozów z Białorusi i Rosji. Tegoroczne inwestycje są warte 200 mln złotych. Dotąd tabor (15 lokomotyw) dzierżawiono, m.in. przez współpracę z poolem taborowym MRCE. Teraz zakupiono pierwszą lokomotywę na własność.

Przedmiotem zakupu jest zmodernizowana lokomotywa M62M od spółki Rail Polska. Łącznie przewoźnik nabędzie dwa spalinowozy – drugi ma zostać przekazany w lutym. Jak informuje LTG Cargo Polska, lokomotywa zwiększy możliwości przewozowe na liniach niezelektryfikowanych. Wykonana przez Rail Polska modernizacja pozwoliła na zwiększenie mocy i zbiornika paliwa oraz obniżenie spalania. 

To nie jedyna dobra wiadomość z LTG Cargo. Przed tygodniem rozpoczęły się przewozy dla jednej z większych polskich firm przemysłu spożywczego – Cedrobu. Obejmują one do 20 połączeń Gdyni do polskich miast miesięcznie o łącznej masie do 25 tysięcy ton. Przewoźnik podał, że do przewozów wyznaczył trzy lokomotywy i 1-2 zestawy wagonowe, a Cedrob zapewni platformy i kontenery. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5