Partnerzy serwisu:
Biznes

Łotwa z własnym pociągiem do i z Chin

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
27-10-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Łotwa z własnym pociągiem do i z Chin
fot. Koleje Łotewskie
W zeszłym tygodniu pierwszy pilotażowy pociąg kontenerowy wyruszył w podróż z Chin do Łotwy. Do Rygi dotrze na początku listopada, pokonawszy ponad 11 tys. km.

W lipcu Latvijas Dzelzcels (Koleje Łotewskie) i Chińskie Koleje podpisały list intencyjny w zakresie współpracy w rozwoju połączenia China Railway Express z Chin do Europy. Celem tego porozumienia jest stymulowanie rozwoju przewozów na tym szlaku, a także koordynowanie współpracy z przewoźnikami towarowymi, dostawcami i wspólne działania marketingowe. Do Chin udał się wówczas także Uldis Augulis, minister transportu Łotwy, w celu zacieśnienia współpracy w zakresie transportu i tranzytu między państwami.

Kolejnym krokiem było ustalenie jednolitej taryfy między Kolejami Łotewskimi, spółką joint-venture OTLK operującą w Rosji, na Białorusi i w Kazachstanie, a także białoruską firmą logistyczną BTLC. Cennik obejmuje trasę od stacji Dostyk na granicy Chin i Kazachstanu do portu w Rydze. Planowany czas na pokonanie tej trasy to 14 dni. To pierwszy krok dla ustanowienia wspólnej taryfy na trasie z Chin do Skandynawii przez Łotwę, z wykorzystaniem portów Ryga, Lipawa i Windawa.

Pierwszym wymiernym efektem współpracy jest pilotażowy pociąg kontenerowy, który w zeszłym tygodniu opuścił Yiwu w Chinach w kierunku Łotwy. W drodze do Rygi pokona on 11.066 km, a jego trasa wiedze przez Zabajkalsk. Na dworzec Ryga Centralna zajedzie na początku listopada. Połączenie jest uruchamiane przez Latvijas Dzelzcels Logistika, TransContainer i chińskie spółki kolejowe.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5