Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Lotos Kolej z pierwszym Traxxem DC3 od Akiem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
16-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Lotos Kolej z pierwszym Traxxem DC3 od Akiem
Fot. Lotos Kolej
Spółka Lotos Kolej, na mocy umowy dzierżawy, zasiliła we wrześniu swoją flotę kolejną, nowoczesną lokomotywą typu Traxx, pierwszą z serii DC3 – o numerze E594-001. Jednostkę dostarczyła firma Akiem.

Przewoźnik podkreśla, że wzbogacił swój park taborowy o czteroosiową lokomotywę elektryczną najnowszej generacji, która będzie przeznaczona do wykonywania pracy przewozowej w Polsce. Lokomotywa Alstom Traxx DC3 PL po raz pierwszy została zaprezentowana wspólnie przez obie spółki we wrześniu 2019 roku, podczas poprzednich targów Trako.

220 Traxxów w Akiem

– Jesteśmy dumni z faktu, że wspólnie z Lotos Kolej staliśmy się pionierami we wdrożeniu do eksploatacji pierwszej nowoczesnej lokomotywy z serii Traxx DC3 dla Polski. Realizacja projektu Traxx DC3 świadczy o naszym zdecydowanym zaangażowaniu w rozwój i wydajność transportu kolejowego w Polsce. Wspólnie z Lotos Kolej osiągnęliśmy swoisty kamień milowy – mówi Anna Puchałowicz, dyrektor ds. sprzedaży Akiem na Europę Centralną cytowana w komunikacie.

– Jako niezawodny partner, umożliwiamy naszym klientom dostęp do zrównoważonego transportu, ofertując najem nowoczesnych lokomotyw wraz z pełnym utrzymaniem, odpowiadających wymaganiom operatorów kolejowych w zakresie ich dostępności, zdolności trakcyjnych i wydajności. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie projektu, dostarczając w pełni niezawodne, bezpieczne, najnowszej generacji pojazdy, dzięki czemu przyczyniamy się do rozwoju nowoczesnych trendów na kolei – dodaje Anna Puchałowicz.

Akiem informuje, że posiada w swojej flocie ponad 220 lokomotyw Traxx, z których 60 może być eksploatowanych w Polsce. Platforma Traxx zapewnia doskonałe parametry techniczne i składa się z niezawodnych, sprawdzonych komponentów gwarantujących najwyższy poziom użyteczności. Powstała pod szyldem Bombardiera, po fuzji przedsiębiorstw produkuje ją Alstom.

Traxx nowej generacji w Lotos Kolej


Lokomotywa Traxx DC3 jest lokomotywą uniwersalną, może osiągnąć prędkość do 160 km/h, a jej maksymalna siła pociągowa wynosi 320 kN, co pozwala na zwiększenie maksymalnego obciążenie pociągu. Ulepszenie systemu napędowego ważącego 86 ton pojazdu wpływa na niższe zużycie energii. Parametry lokomotywy pozwoliły na zwiększenie przebiegów międzyprzeglądowych – z 30 do 40 tysięcy kilometrów. Obecnie po światowych torach jeździ już ponad 2 000 lokomotyw Traxx, które mają zezwolenie na jazdę w 20 krajach, pokonując rocznie łączny dystans wynoszący około 300 milionów kilometrów.

– Doskonale znamy lokomotywy z rodziny Traxx, które użytkujemy już od 2010 roku, Eksploatujemy zarówno Traxx MS, jak i Traxx DC. Lokomotywa od Akiemu Traxx DC3 będzie pierwszym tego typu modelem, który wykazuje się wysokim współczynnikiem dostępności i odpowiednią charakterystyką trakcyjną dla przewozów towarowych. Jestem przekonany, że lokomotywa sprawdzi się w działalności przewozowej naszej spółki – ocenia Anatol Kupryciuk, prezes Lotos Kolej.

– Cieszymy się, że do coraz większej liczby nowoczesnych lokomotyw eksploatowanych przez Lotos Kolej możemy włączyć również Traxx DC3. Pracujemy nad tym, by w kolejnych miesiącach pozyskać następne nowoczesne lokomotywy – podkreśla Jaromir Falandysz, wiceprezes Lotos Kolej.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5