Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

10 nowych elektrowozów dla Lotos Kolej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
10 nowych elektrowozów dla Lotos Kolej
fot. Lotos Kolej
Przewoźnik kolejowy z Grupy Lotos ogłosił przetarg na dziesięć czteroosiowych lokomotyw elektrycznych. Pojazdy mają być jednosystemowe, ale wyposażone w spalinowy silnik dojazdowy. Termin składania ofert upływa 27 grudnia.

Wymagana moc ciągła silników elektrycznych to 5000 kW, a silnika spalinowego – 320 kW. Lokomotywy mają być w stanie prowadzić pociągi o masie do 3200 ton. Maksymalna prędkość eksploatacyjna ma wynosić co najmniej 160 km/h. Inne oczekiwane parametry to: minimalna siła przy rozruchu na suchych szynach (300 kN), minimalny promień skrętu (100 m) oraz masa (nie więcej, niż 80 ton).

95% punktów w przetargu można uzyskać za cenę. Pozostałe 5% zależy od ewentualnego skrócenia terminu dostawy. Postępowanie będzie podzielone na dwa etapy: w pierwszym oferenci złożą ofertę merytoryczną i wstępną propozycję ceny. Ci z nich, którzy spełnią wymagania zamawiającego, zakwalifikują się do drugiego etapu, polegającego na negocjacji ceny.

Lotos Kolej oczekuje dostarczenia nowych elektrowozów na bocznicę Rafinerii Gdańskiej. Obowiązkiem producenta będzie też uzyskanie koniecznych zezwoleń oraz wykonanie przeglądów poziomu P1 i P2.

Ostatnie lata są dla Lotos Kolej czasem intensywnych zmian. Oprócz odnowy taboru (zarówno trakcyjnego, jak i wagonowego) przewoźnik jest w trakcie fuzji z Orlen Koltrans. Proces ten ma rozbudować potencjał Lotos Kolej i zwiększyć jego udział w rynku. Ubiegły rok był dla spółki rekordowy pod względem pracy przewozowej, która wyniosła prawie 5,6 mld tonokilometrów.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5