Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Lokomotywy PKP Intercity oklejone w koła olimpijskie [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
18-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
18-04-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało równo 100 dni. Na tory wyjadą lokomotywy PKP Intercity z okolicznościową grafiką nawiązującą do startu polskiej reprezentacji, której przewoźnik jest sponsorem. Oczywiście, zapowiadanego trzy lata temu przez przewoźnika pociągu Warszawa - Paryż nie ma i długo nie będzie.

W komunikacie przewoźnika czytamy o jego misji społecznej, którą ma realizować promocja sportu wśród polskiego społeczeństwa. Od sierpnia ubiegłego roku PKP Intercity jest członkiem Polskiej Rodziny Olimpijskiej, a zarazem Sponsorem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Teraz przewoźnik zdecydował się okleić dwie lokomotywy w grafikę przypominającą start Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 26 lipca. 

Okolicznościową grafiką zostały oklejone dwie lokomotywy PKP Intercity – EU160 Grffin oraz EU44 Husarz. Grafika przedstawia trzy dyscypliny sportu – kolarstwo, koszykówkę oraz bieg sztafetowy. Została ona zaprojektowana w minimalistycznym stylu, a oprócz wyżej wspomnianych sportów znalazło się na niej także główne hasło mające zachęcić Polaków do oglądania wyczynów naszych reprezentantów: „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!”

Obiecanego pociągu Warszawa - Paryż nie ma

W 2021 roku podczas Kongresu Kolejowego prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiedział, że przygotowywane jest bezpośrednie połączenie z Warszawy do Paryża. Zdaniem Chraniuka wysoki standard taboru sypialnego może przekonać wielu pasażerów do wyboru na trasie do Paryża pociągu zamiast samolotu. – Pociągi nocne mają stać się „jeżdżącymi hotelami” – mówił prezes podczas debaty na Kongresie.

Szef przewoźnika mówił wówczas, we współpracy z kolejami niemieckimi i francuskimi opracowywany jest obecnie jak najlepszy czas przejazdu. Pomimo upływu kilku lat, nie ma żadnych informacji o ewentualnym uruchomieniu połączenia. A przewoźnik nie ma obecnie wagonów sypialnych do obsługi takich tras w wyniku zapaści inwestycyjnej

Nie będzie pociągów nawet do Niemiec? 

O miesiąc wcześniej niż igrzyska zacznie się inna duża impreza sportowa - Euro 2024 w Niemczech, na których również wystąpi polska kadra. Można się spodziewać masowego ruchu polskich kibiców na niemieckie stadiony czy do stref kibica w miastach. Wciąż jednak nie wiadomo czy PKP Intercity będzie w stanie uruchomić w związku z tym jakiekolwiek dodatkowe pociągi do Niemiec.


Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5