Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódzkie uruchomi pociąg turystyczny do Poddębic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
25-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódzkie uruchomi pociąg turystyczny do Poddębic
fot. UMWŁ
Wzorem lat ubiegłych w rozpoczynającym się sezonie wakacyjnym województwo łódzkie zorganizuje cykl wycieczek kolejowych. Obejmą one m.in. jedną trasę, po której na co dzień nie kursują pociągi regionalne – do Poddębic. Przejazd będzie połączony ze zwiedzaniem atrakcji przyrodniczych.

Od kilkunastu lat samorząd województwa łódzkiego organizuje w okresie letnim specjalne połączenia kolejowe mające przybliżyć mieszkańcom atrakcje regionu. Początkowo inicjatywa nosiła nazwę Pociągiem w Łódzkie, później zmieniano ją głównie w związku z chęcią wyeksponowania motywu przewodniego wycieczek. W 2024 r. imprezy będą promowane hasłem Weekend w Ogrodzie, które było wykorzystywane również w poprzednim sezonie.

Nadzwyczajne kursy także do Tomaszowa czy Skierniewic

– Razem z mieszkańcami wyruszymy w trasę, by zwiedzać najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca naszego regionu. Wycieczki są oczywiście bezpłatne – informuje Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. – W poprzednim sezonie oferta cieszyła się ogromną popularnością. Liczymy, że tym razem będzie podobnie – komentuje natomiast Joanna Skrzydlewska, nowa marszałek województwa. Dodaje, że uczestnicy otrzymają możliwość dojazdu pociągiem lub autokarem czy uczestnictwa w oprowadzaniu przez przewodnika, a także inne atrakcje, np. konkursy z nagrodami.

Co do zasady podróżni będą dowożeni na miejsce pociągiem, komunikacja autobusowa będzie organizowana wówczas, gdy droga dojścia do danej atrakcji przyrodniczej ze stacji jest zbyt długa. 14 lipca wyjazd obejmie trasę Łódź – Poddębice (Ogród Zmysłów), 28 lipca będzie można pojechać z Tomaszowa Mazowieckiego do Łasku-Kolumny, a 11 sierpnia pociąg pojedzie ze Skierniewic i Łowicza do Tomaszowa Mazowieckiego. 25 sierpnia będzie można zwiedzić uroczysko w rejonie Zduńskiej Woli (dojazd z Sieradza), a sezon zakończy się 1 września wyprawą z Opoczna do Rogowa, gdzie działa znane arboretum.

Kilkanaście lat bez pociągów regionalnych

Pod względem kolejowym najciekawszy jest niewątpliwie pierwszy z zaplanowanych przejazdów. Pociąg specjalny dotrze wówczas bowiem do Poddębic, które nie są objęte siecią połączeń regularnych. Odcinek linii kolejowej nr 131 na północ od węzła Zduńska Wola jest wyłączony z ruchu regionalnego i kursuje tamtędy jedynie wakacyjny TLK „Wydmy” z czeskiego Bogumina do Łeby i Helu, w Poddębicach nie wyznaczono mu jednak postoju. UMWŁ zapewnił nas, że jednorazowe uruchomienie połączenia do nieczynnej stacji jest możliwe.

Szczegóły dotyczące organizacji wycieczek mają wkrótce zostać opublikowane na łamach strony internetowej UMWŁ. Przypomnijmy, że pociągi regionalne do Poddębic docierały po raz ostatni w roku 2009, kursy w nietypowej relacji Zduńska Wola – Poddębice – Kutno zostały jednak zlikwidowane już kilka tygodni po ich uruchomieniu. Obecnie nie ma konkretnych planów przywrócenia przewozów codziennych na tym fragmencie Magistrali Węglowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5