Łódzki samorząd regionalny dofinansuje dodatkowe pociągi do Bydgoszczy i wybranych miast w województwie mazowieckim. Nowe połączenia obsłuży zarówno Łódzka Kolej Aglomeracyjna, jak i Polregio. Zmiany będą wchodzić w życie w grudniu tego i czerwcu przyszłego roku.  
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego poinformował niedawno 
o planie rozszerzenia połączeń na międzywojewódzkiej trasie Bydgoszcz – Toruń – Kutno – Łódź. W rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 14 grudnia tego roku, ma pojawić się trzecia para kursów. Tym samym oferta pomiędzy Toruniem i Łodzią powróci do poziomu 
z czasów obsługi relacji przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. 
UMWŁ: Porozumieliśmy się z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego 
Teraz zmiany potwierdził także region łódzki, który będzie współfinansować połączenia na swoim terenie. – W nowym rozkładzie jazdy pociągów 2025/2026 w uzgodnieniu z województwem kujawsko-pomorskim zaplanowaliśmy rozszerzenie siatki połączeń obejmującej kursowanie trzech bezpośrednich par pociągów Łódź – Toruń/Bydgoszcz kursujących codziennie – informuje Wydział Prawno-Organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Odjazdy z Łodzi mają odbywać się po 8:00, 10:00 i 18:00, a z Torunia po 5:00, 13:00 i 15:00. 
Dwa spośród wymienionych pociągów pojadą do i z Bydgoszczy, jeden – na krótszej trasie do i z Torunia. – Połączenia obsługiwane będą taborem będącym w dyspozycji spółki Polregio – wskazał urząd. Wszystkie pociągi na styku województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego obsłuży właśnie ten operator. 
Codzienne połączenia do Radomia zastąpią kursy weekendowe 
Poznaliśmy też nieco więcej szczegółów dotyczących zapowiedzianego na czerwiec 2026 r. uruchomienia nowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wybiegających na teren administracyjnego Mazowsza. W rozkładzie jazdy pojawią się dwie pary weekendowych kursów z Łodzi do Warszawy przez Głowno i Łowicz Przedmieście oraz trzy pary codziennych pociągów z Łodzi do Płocka przez Kutno. UMWŁ zastrzega, że wciąż toczą się negocjacje z przewoźnikiem i prace konstrukcyjne PKP PLK dotyczące rozkładu jazdy, w założeniach mogą więc nadal zajść pewne zmiany. 
Równocześnie rozszerzona ma zostać oferta na linii 22 Tomaszów Mazowiecki – Radom Główny. W rozkładzie pojawią się 
dwie pary codziennych kursów ŁKA z Łodzi do Radomia. – Połączenia do Radomia będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach położonych wzdłuż linii – usłyszeliśmy. Obecnie wojewódzka spółka obsługuje już kursy w tej relacji, ale odbywają się one jedynie w weekendy. Codzienne pociągi zastąpią te już istniejące, zatem w soboty i niedziele wciąż realizowane będą po dwa, a nie po cztery odjazdy w każdym z kierunków.