Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polregio przejmie kursy z Łodzi do Torunia i wydłuży jeden z nich do Bydgoszczy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-07-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Polregio przejmie kursy z Łodzi do Torunia i wydłuży jeden z nich do Bydgoszczy
fot. Polregio
Województwo łódzkie zapowiedziało duże zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na styku z regionem kujawsko-pomorskim. Zmienić ma się przewoźnik obsługujący bezpośrednie kursy z Łodzi do Torunia. Jedna para połączeń ma zaś po wieloletniej przerwie zapewnić możliwość bezprzesiadkowego dojazdu do Bydgoszczy.

Od marca 2022 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna obsługuje połączenia regionalne z Łodzi do Torunia, a kilka miesięcy wcześniej przewoźnik zainaugurował przewozy na krótszej trasie do Włocławka. Wkrótce zmieni się jednak operator kursów łączących stolice sąsiednich regionów. Po ok. trzyletniej przerwie swoje pociągi uruchomi tam bowiem Polregio.

Są wieloletnie umowy przewoźnika z regionami

– W nowym rozkładzie jazdy 2023/2024, który wejdzie w życie w grudniu, zmieni się model funkcjonowania przewozów na linii z Łodzi do Torunia – potwierdza Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. W związku z zawarciem wieloletniej umowy województwa kujawsko-pomorskiego z Polregio możliwe ma się stać ponowne zlecenie właśnie temu przewoźnikowi obsługi połączeń międzywojewódzkich. Podobny kontrakt z operatorem ma także łódzki marszałek.

Regiony porozumiały się już co do kształtu oferty. – Zaplanowano uruchomienie dwóch par bezpośrednich pociągów z Łodzi do Torunia – zapowiadają służby prasowe UMWŁ. Jedna z par ma być przy tym realizowana w bezpośredniej relacji Łódź – Bydgoszcz, co zdaniem samorządów ma podnieść atrakcyjność połączenia, które już teraz cieszy się dużą popularnością. Liczba pociągów spinających Łódź i Toruń nie ulegnie zmianie względem stanu obecnego.

Polregio wraca na linię nr 16

Ogólnopolski przewoźnik obsługiwał kursy z Łodzi do Torunia do 2020 r. W związku z wybuchem pandemii koronawirusa doszło wówczas do poważnych cięć w ofercie, a po poluzowaniu obostrzeń międzywojewódzkie pociągi nie wróciły do rozkładu jazdy. UMWŁ zlecił własnemu operatorowi, ŁKA, uruchomienie połączeń do Torunia dopiero ok. dwa lata po ich zawieszeniu. Bezpośrednie połączenia regionalne z Łodzi do Bydgoszczy funkcjonowały natomiast tylko do pocz. XXI w.

Decyzja łódzkiego urzędu marszałkowskiego oznacza też powrót Polregio na linię nr 16 łączącą Łódź z Kutnem. Od 2020 r. przewozy regionalne obsługiwała tam wyłącznie ŁKA. Swoje kursy realizuje oczywiście także PKP Intercity. Pociągi dalekobieżne w kierunku Trójmiasta pozwalają przy tym na dojazd m.in. do Torunia i Bydgoszczy. Przejęcie obsługi odcinka do Torunia przez Polregio będzie już drugim takim przypadkiem od czasu powstania ŁKA. Ogólnopolska spółka realizuje bowiem aktualnie m.in. połączenia z Łodzi do Ostrowa Wielkopolskiego, które przez rok utrzymywał przewoźnik wojewódzki.

Przewoźnik potwierdza zamiary marszałka

Zespół Prasowy Polregio potwierdził plany uruchomienia przez tę spółkę połączeń anonsowanych przez UMWŁ. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi taborowej czy rozkładu jazdy będą jednak dostępne dopiero po 11 września, gdy zakończy się konstrukcja grafiku połączeń.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Są wyniki referendum strajkowego w Polregio

Biznes

Są wyniki referendum strajkowego w Polregio

inf. pras oprac. JM 14 września 2023

Małopolski bilet na „Dzień bez samochodu”

Pasażer

Małopolski bilet na „Dzień bez samochodu”

inf. pras. Polregio 14 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Są wyniki referendum strajkowego w Polregio

Biznes

Są wyniki referendum strajkowego w Polregio

inf. pras oprac. JM 14 września 2023

Małopolski bilet na „Dzień bez samochodu”

Pasażer

Małopolski bilet na „Dzień bez samochodu”

inf. pras. Polregio 14 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5