Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź: ŁKA pełnoprawnym środkiem komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-03-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź: ŁKA pełnoprawnym środkiem komunikacji miejskiej
fot. Kasper Fiszer
Od najbliższej niedzieli pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będzie można podróżować na wszystkich biletach lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi z krótkookresowymi włącznie. Pełna integracja taryfowa oznacza także objęcie pociągów ŁKA bezpłatną jazdą w granicach administracyjnych miasta między 2 a 4 kwietnia. Jak twierdzą łódzcy urzędnicy, rozciągnięcie wzajemnego honorowania biletów na Przewozy Regionalne to kwestia miesiąca.

W taborze ŁKA zostaną wkrótce, przy okazji przeglądów okresowych, zamontowane kasowniki, które umożliwią obsługę biletów miejskich. Do tego czasu, aby skasować bilet, trzeba będzie udać się do konduktora. Bilety miejskie będą obowiązywały w granicach miasta we wszystkich połączeniach, nie wyłączając weekendowych „Sprinterów” do Warszawy.

Pociągiem jak miejskim autobusem

– Umowa o wzajemnym honorowaniu biletów wieńczy dzieło budowy kolei aglomeracyjnej. Chcemy wykorzystywać ŁKA jako jeden ze środków komunikacji miejskiej – mówi prezydent Hanna Zdanowska. Jak dodaje, włączenie ŁKA jako szybkiego środka transportu w wielu relacjach miejskich powinno przynieść pasażerom duże korzyści, szczególnie w obliczu wprowadzanej w życie również 2 kwietnia reformy komunikacji miejskiej. Prezydent wyraża nadzieję, że zakupy nowego taboru umożliwią wkrótce zwiększenie częstotliwości jazdy pociągów.

Według wiceprezesa ŁKA Janusza Malinowskiego, integracja biletów kolejowych z miejskimi spowoduje wzrost dostępności pociągów ŁKA. – Nasze bilety i bilety MPK będą różniły się tylko wizualnie, cena i czas obowiązywania będą takie same – podkreśla Malinowski. Między 2 a 4 kwietnia, podobnie jak w przypadku miejskich autobusów i tramwajów, podróżowanie pociągami przewoźnika między stacjami wyznaczającymi granicę strefy miejskiej (Łódź Andrzejów, Łódź Arturówek, Łódź Radogoszcz Zachód, Lublinek) będzie darmowe.

PR dołączą wiosną

Prace nad włączeniem w system wzajemnego honorowania biletów drugiego z obecnych w Łodzi kolejowych przewoźników regionalnych mają się ku końcowi. – Dogrywamy zasady rozliczeń z PolRegio. Zamierzamy jednak doprowadzić do wdrożenia takiego rozwiązania w ciągu najbliższego miesiąca, maksymalnie dwóch – informuje wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Michał Chylak. Strefa 0, pokrywająca się z granicami miasta, znika jednak z oferty Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego (bilet 30-dniowy obejmujący pociągi ŁKA i PR oraz komunikację miejską) już z dniem 2 kwietnia.

Rowery jednak za darmo

ŁKA poinformowała jednocześnie o wycofaniu się z kontrowersyjnego projektu wprowadzenia opłat za przewóz rowerów, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. – Po ponownej analizie stwierdziliśmy, że nie poprawi to dochodów spółki, wręcz przeciwnie – może pogorszyć atrakcyjność jej oferty. Zamiast tego zwiększymy zestawienie tych pociągów, w których występował problem – mówi prezes Andrzej Wasilewski. Jak twierdzi, przewoźnik ma zapas taboru, który pozwala na takie działanie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5