NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

ŁKA: Czterema parami świata nie zwojujesz

| Kasper Fiszer, Transport-Publiczny.pl 13.04.2015 100

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-04-13 13:49:50 Autor: kris
---.158.217.91.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dodać należy, że poranne szumne kursy "kolei miejskiej" z Żabieńca znikają od zmiany rozkładu 26 kwietnia. Łódź....
2015-04-13 14:14:52 Autor: Łódź nowym radomiem
---.1.1.171
Łódź nowym radomiem - jak widać Radom to nie miejsce, to stan umysłu...
2015-04-13 14:37:26 Autor: łodzian
---.dynamic.gprs.plus.pl
Chcę przypomnieć marszałkowi kolej miała być aglomeracyjna 40 km od Łodzi a nie jeździć gdzie popadnie i nie realizować założonego celu
2015-04-13 18:23:31 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Przy tym ile ZDIT dopłaca do tych kursów to i tak ŁKA jest na plus. A że pociągi puste...
2015-04-13 19:53:15 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
W odpowiedzi na post Bozia:
"Przy tym ile ZDIT dopłaca do tych kursów to i tak ŁKA jest na plus. A że pociągi puste..."
Nasza wymiana zdań.
Nie tam gdzie "trza" i kwita

Pozdrawiam
2015-04-13 21:15:33 Autor: EU07
---.wroclaw.mm.pl

EU07
Kto ten artykuł pisał ? chyba dziecko z podstawówki. "Dziennikarz" nie zadał sobie nawet trudu wyszukania połączeń.
Otóż na trasie z Łodzi Widzewa przez Dąbrowę, Chojny, Pabianicka, Kaliska do Łodzi Żabieńca odjeżdżają pociągi o 4:31, 6:59, 8:23, 12:19, 12:35, 14:30, 15:30 i 18:30.
Ostatni pociąg wiec jest o 18:30 a nie o 15:30.
W ciągu trasy W-Z znajdują się stacje Łódź Widzew do stacji Łódź Kaliska na której ogółem jest 12 połączeń oprócz tych powyżej dodatkowo o 8:09, 10:45, 16:04 i 22:35.
Wszystkie połączenia obsługuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna.
2015-04-13 22:40:40 Autor: 4364
---.158.222.2
Do @ EU07
Dziennikarz słusznie pisze, że ostatni kurs jest st o 15:30. O 18:30 jedzie "Łowicz" który jest w rocznym rozkładzie jazdy. Następnym razem Ty sobie zadań więcej trudu,nim coś nabazgrzesz. Mowa jest o dodatkowych kursach, które jak już po pisałem w pierwszym komentarzu znikają w dużej mierze od 26 kwietnia. Spróbuj wrócić z pracy na Dąbrowie po 16, 17... Poczekasz 2 godziny? W praktyce wygląda to tak: przykład SKM Trójmiasto- pociąg co 7,5 minuty. Łódź co 6 godzin. Jaka kolej AGLOMERACYJNA? Wieś śpiewa i tańczy. Polska "B".
2015-04-13 23:36:59 Autor: riki
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja mam pytanie ?? Kiedy zaczną działać Biletomaty na pociągach ŁKA . Z tego co wiem na 90 % biletomaty są nie sprawne. Pozdrawiam
2015-04-15 00:45:23 Autor: EU07
---.wroclaw.mm.pl

EU07
do 4364
Napiłem w ten sposób ponieważ cytując tekst artykułu "pasażerowie z kursujących co kilka minut linii tramwajowych mają się przesiąść do pociągu który kuruje ledwo dwa razy rano i dwa razy popołudniu" nie pisząc o tym, że chodzi mu o dodatkowe 4 kursy do istniejących 4.
Co więcej piszesz o tym, iż SKM-ka wykonuje kursy co 7,5 minuty tyle, że ŁKA nie jest koleją miejską a koleją aglomeracyjną. Zadaniem jest dowozić ludzi z regionu do Łodzi.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Zintegrowany transport
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.