NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Koniec absurdów Ivony? W lutym nowe oprogramowanie

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 26.01.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-01-26 10:04:47 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
Ivona to syntezator mowy, a nie translator. On(a) nie tłumaczy i nie układa tekstów, tylko je CZYTA SZTUCZNĄ PASZCZĄ. Jak się jej napisze, że tramwaj skrencowywuje, bo siem szyny wygły, to tak przeczyta. Tu nie ma co programować, tu trzeba napisać poprawnie komunikaty, ale widać takie zadanie przerosło PKP PLK. Są jacyś zaskoczeni na sali?
2015-01-26 10:53:02 Autor: pk11
---.dynamic.chello.pl
Nie jesteśmy zaskoczeni. Zamiast poprawić komunikaty zamawiają zmodyfikowany syntezator dostosowany do głupoty plk. Gratulujemy.
2015-01-26 11:42:35 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Najlepsze są teksty anglojęzyczne - Train TieLKej from... tiu... plen dyparczr at nine thirty (zamiast half past nine) iz standin on platform five.

Prawidłowa zapowiedź: Attention, Dear Sir and Madamme, the fast train InterCity firm from x to y plan departure half past nine is standing on fifth platform.
2015-01-26 11:58:11 Autor: kris kross
---.108.23.22
@scorpio
Tez niezbyt dobrze to ujales. W takim Londynie Paddington komunikaty brzmia tak:

'ladies and gentemen the seven thirty IC train to X, calling at A, B, C will depart from platform x'.
2015-01-26 12:36:50 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@kriss kross
Zatem dzięki za poprawienie ;) Ciekawe jak brzmią zapowiedzi na Dworcu New York Central ;)
2015-01-26 12:39:49 Autor: michalite
---.dynamic.gprs.plus.pl
@scorpio

Jeszcze gorzej, niż ten obecny komunikat. InterCity firm?
No i nine thirty jest przecież w porządku, tak jak i u nas mówi się "dziewiąta trzydzieści", a nie "pół do dziesiątej".
2015-01-26 13:07:32 Autor: kris kross
---.108.23.22
@scorpio
Nie ma sprawy ;)

A swoja droga - ja nienawidzilem takich zapowiedzi:

'ladies and gentlemen, we sorry to announce that seven eighteen train to Reading has been cancelled. We apologize for any inconvenience caused'
2015-01-26 13:18:14 Autor: Pytanie dnia
---.162.234.177
A propos głosów. Orientuje się ktoś może co to za kobiecy głos, który zapowiada w szynobusach PESY "Następna stacja: (nazwa stacji)". Czy to syntezator, czy naturalny wokal na zamówienie?
2015-01-26 14:01:54 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Maciej Dutkiewicz jawi mi się jako następna Czemerajda - ten sam korporacyjny bełkot.

Jednak nasze władze mogłyby pojechać na wycieczkę turystyczno-poznawczą do kolei naszych południowych sąsiadów - aby nabrać doświadczeń w zapowiadaniu pociągów oraz komunikatów w pociągach
2015-01-26 14:56:14 Autor: Kotoprytyda
---.PARAWANOWIEC.ds.uni.wroc.pl
A to nie było przypadkiem tak, że muszą być polskie nazwy stacji kolejowych nawet zagranicznych? I to zmieniano, bo sobie PLK zażyczyła?
2015-01-26 16:48:20 Autor: Ppp111
---.multimo.pl
Szkoda megafonistek. Najlepszą słyszałem 10 lat temu w Bielsku-Białej, chociaż na dworcu PKS, a nie kolejowym. Literacka polszczyzna, ale z akcentem będącym połączeniem gwary śląskiej z góralską była ŚLICZNA!
Pozdrawiam.
2015-04-24 18:30:49 Autor: rysiekchaszcz
---.skranetcan.pl

rysiekchaszcz
Najlepszy to był w latach 80 megafonista w Krzyżu. Do dzisiaj stara gwardia pamięta jego zapowiedzi. Długo i przeciągał. Jego najlepszy tekst z tamtych lat to: "...pociąg pospieszne ...... ze Szczecina do Warszawy wjeżdża .. o kur....a pomyliłem się ...."
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.