Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Dodatkowe "koła bezpieczeństwa" dla dyżurnych ruchu po kolejnym incydencie w Warszawie [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Dodatkowe "koła bezpieczeństwa" dla dyżurnych ruchu po kolejnym incydencie w Warszawie [aktualizacja]
Po raz czwarty w ciągu ostatnich dni doszło w Warszawie do skierowania pociągu z pasażerami na niewłaściwy tor.

Wczoraj (21 marca) po godz. 20 na stacji Warszawa Gdańska dyżurny ruchu PKP PLK mylnie skierował pociąg PKP Intercity Oleńka jadący do Wrocławia na tor linii nr 509 w kierunku stacji Warszawa Jelonki zamiast na linię obwodową nr 20 w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.

Według informacji "Rynku Kolejowego", pociąg został zatrzymany na rozjeździe przez maszynistę i wycofany za zgodą komisji. Po 40 minut wyruszył w dalszą podróż. Opóźnienia pozostałych pociągów spowodowane sytuacją trwały powyżej 20 minut. Nie były to jedyne opóźnienia tego wieczora - doszło również do awarii systemów sterowania ruchem na stacji Warszawa Rembertów.

Do skierowania pociągów wiozących pasażerów na niewłaściwy tor w Warszawie Zachodniej doszło na w ubiegłym tygodniu co najmniej trzykrotnie. Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu zwracał wówczas uwagę na braki w obsadzie i przepracowanie kierujących ruchem pociągów.

Aktualizacja: Stanowisko PKP PLK

- Po wydarzeniu na stacji Warszawa Gdańska, związanym z wyprawieniem pociągu PKP Intercity relacji Warszawa Gdańska – Wrocław Główny, we wtorek 21 marca br. o godzinie 20:05, na inny tor niż wyznaczony w rozkładzie jazdy, zarządca infrastruktury informuje, że nie było zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu pociągów. Urządzenia sterowania ruchem kolejowym wskazywały maszyniście zezwolenie na jazdę oraz informację, że może bezpiecznie wjechać na tor. Na torze tym nie znajdował się żaden inny pociąg. Komisja wyjaśni okoliczności wydarzenia - poinformował "Rynek Kolejowy" Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodał, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trybie natychmiastowym wdrażają dodatkowe procedury - „koła bezpieczeństwa” - będącymi wsparciem dla dyżurnych ruchu na stacjach Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia.   - Wsparcie będzie polegało na dodatkowym indywidualnym szkoleniu dla dyżurnych ruchu. Niezależnie od szkoleń, zwiększono liczbę kontroli na stacjach Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia oraz nadzór bezpośredniego zwierzchnika lub instruktora w godzinach największego natężenia ruchu pociągów - informuje przedstawiciel spółki dodając, że "indywidualne szkolenie i wsparcie ma zapewnić dyżurnym należytą koncentrację przy wykonywanych obowiązkach".
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5