Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Ukraińskie: Wraca pociąg do Mołdawii, będą nowe pociągi do Polski

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
28-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koleje Ukraińskie: Wraca pociąg do Mołdawii, będą nowe pociągi do Polski
Fot. M. SzymajdaPociąg z Moskwy do Kiszyniowa na stacji Winnica w 2019 roku
Koleje Ukraińskie otwierają sprzedaż na nowe pociągi międzynarodowe. Dwa z nich dojadą do Polski, będzie też reaktywacja pociągu do Mołdawii.

Ukrzaliznycia poinformowała, że rozpoczęła sprzedaż na nowe pociągi międzynarodowe. Pierwszy z nich, do Polski, będzie obsługiwany zespołem trakcyjnych Hyundai Rotem i pojedzie w relacji Kijów (22:52) – Przemyśl (11:13) wolniejszą trasą przez Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol i Lwów. Pociąg powrotny wyjedzie z Przemyśla o 13:45, a dotrze do Kijowa o 5:42.

Drugim z nowych, a w zasadzie reaktywowanych pociągów, będzie skład 351/352 w relacji Kijów – Kiszyniów (Mołdawia). To skład, którym dawniej, z Kijowa, można było dojechać do Moskwy. W pierwszych tygodniach kursowania będzie zestawiony ze specjalnych wagonów składu „Pociąg do Zwycięstwa” (Потяга до перемоги ). Wagony, które przeszły dużą modernizację i zostały poważnie unowocześnione już w trakcie wojny, pomalowane zostały przez ukraińskich artystów. Każdy z 7 wagonów poświęcony jest czasowo okupowanemu (w czasie trwania projektu) terytorium Ukrainy oraz armii tego kraju.Pociąg ten na stacji Ungeni (przyjazd na 7:53 i odjazd o 20:51) będzie miał dogodnie ułożoną przesiadkę na pociąg do miasta Jassy w Rumunii. z możliwością przesiadki na pociąg do stacji Jassy (Rumunia). Ze stacji Kijów-Pasażerski odjedzie o 17:02, do stolicy Mołdawii dotrze o 10:38. Kurs powrotny odbędzie się o 17:45 z dojazdem do Kijowa na 11:48. Ważne: Pociąg będzie kursować co drugi dzień.

– W listopadzie trafią do sprzedaży bilety na nowy pociąg Charków - Chełm (Polska), a 11 grudnia ruszy nowy codzienny pociąg uruchomiony w porozumieniu z Kolejami Austriackimi w relacji Wiedeń – Czop – napisali Ukraińcy.

UZ poinformowały także o planowanym znacznym skróceniu czasu jazdy istniejącego pociągu nr 23 Kijów – Chełm (o 2 godziny szybciej w obie strony) oraz pociągu 67 Kijów – Warszawa (2 godziny szybciej do Polski i 1 godzinę na Ukrainę).

– Nowe rozkłady jazdy oraz bilety są już dostępne na stronie booking.uz.gov.ua oraz w kasach biletowych – napisała Ukrzaliznycia w komunikacie.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5