Partnerzy serwisu:
Biznes

Koleje Rosyjskie i Koleje Białoruskie zawieszone w członkostwie w UIC

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
06-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Koleje Rosyjskie i Koleje Białoruskie zawieszone w członkostwie w UIC
fot. Martyn Janduła
Koleje Ukraińskie zaapelowały do Międzynarodowego Związku Kolei o zawieszenie członkostwa Kolei Rosyjskich (RŻD) i Kolei Białoruskich w organizacji. Apel został wysłuchany.

Krzysztof Mamiński, przewodniczący Międzynarodowego Związku Kolei (UIC) i Francois Davenne, dyrektor generalny UIC podjęli decyzję o zawieszeniu członkostwa Kolei Rosyjskich i Kolei Białoruskich w strukturach organizacji. Zawieszenie potrwa do czasu przywrócenia pokoju w Ukrainie.

Zawieszenie członkostwa w strukturach UIC, największej światowej organizacji branżowej skupiającej uczestników rynku kolejowego, oznacza, że Koleje Rosyjskie i Koleje Białoruskie nie mogą uczestniczyć w posiedzeniach statutowych UIC, forach i grupach roboczych. Nie mogą także korzystać z usług stowarzyszenia.

Dodatkowo UIC deklaruje, że będzie ściśle monitorować bieżącą sytuację i odpowiednio dostosowywać swoje decyzje. Stowarzyszenie wyraża także pełną solidarność z Kolejami Ukraińskimi i deklaruje kontynuację wsparcia w tych trudnych dla Ukrainy chwilach.

Międzynarodowy Związek Kolei to organizacja zrzeszająca przedsiębiorstwa zajmujące się transportem kolejowym i reprezentująca je na arenie międzynarodowej. Organizację utworzono w 1922 roku, jej siedziba znajduje się w Paryżu. W UIC zrzeszonych jest ponad 200 przedsiębiorstw i innych organizacji działających na rzecz kolei z prawie 100 krajów na 6 kontynentach. UIC skupia zarządców infrastruktury, przewoźników, przedsiębiorców świadczących różne usługi dla transportu kolejowego i instytucje badawcze.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5