Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Niemieckie odwołały ponad 10 tysięcy pociągów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Niemieckie odwołały ponad 10 tysięcy pociągów
Fot. Flickr/Schnitzel_bank
Co czwarty pociąg w Niemczech był opóźniony – wynika z podsumowania 2021 roku. Odwołano ponad 10 000 kursów, prawie trzy raz więcej niż rok wcześniej.

Zaledwie 75,2% pociągów dalekobieżnych w Niemczech dotarło w 2021 roku punktualnie do celu. O ile w marcu współczynnik punktualności wynosił 81,1% czy w kwietniu 81,4%, to np. w październiku zaledwie 67,6% składów IC/ICE oznaczonych zostało jako punktualne. W zestawieniu punktualność rozumiana jest jako dojazd do celu o oznaczonej godzinie lub z opóźnieniem mniejszym niż 6 minut. Co ciekawe, DB Regio przez cały rok nie spadło w statystykach poniżej 92,1%, a np. kwietniu pochwalić się może punktualnością rzędu 96,1%.

W pierwszym roku pandemii punktualność pociągów dalekobieżnych sięgała 82%. Co ciekawe, w 2020 roku z rozkładu wypadło 4230 pociągów, w 2021 roku anulowanych zostało aż 10951 przejazdów. Przewoźnik tłumaczy tak wysoką liczbę odwołań kursów nie tylko pandemią, ale i falą strajków (sierpień, wrzesień), powodzią i huraganem (lipiec) oraz ostrym atakiem zimy (luty).

Na podobne podsumowania dla Polski jeszcze czekamy. W 2020 roku punktualnie do stacji końcowej dojechało w Polsce niemal 95% pociągów pasażerskich i nieco ponad 46% składów towarowych, ale już w III kwartale ubiegłego roku punktualność była najniższa odkąd zbierane są dane. Są to jednak dane dla kolei ogółem. Punktualność samych pociągów PKP Intercity (prawie wszystkie dalekobieżne) wyniosła zaledwie 66,12%. Z kolei informacje o liczbie odwołanych pociągów nie są ostatnio publikowane przez UTK, ale wcześniej było ich dużo więcej niż w Niemczech – w samym IV kwartale 2020 r. odwołanych zostało ponad 3,2 tys. pociągów pasażerskich.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5