Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Dolnośląskie wydadzą pół miliarda na nowe pociągi. Jest przetarg

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
18-07-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koleje Dolnośląskie wydadzą pół miliarda na nowe pociągi. Jest przetarg
Fot. Gerard Gryzgot, SM42.pl
Koleje Dolnośląskie ogłaszają wart aż pół miliarda złotych (i to netto) przetarg na dostawy taboru. W podstawowym zamówieniu znalazło się pięć nowych pociągów elektrycznych i sześć spalinowych, ale KD zagwarantowały sobie możliwość dokupienia aż dwudziestu pociągów.

Zamówienie Kolei Dolnośląskich zostało już opublikowane w biuletynie unijnym i wkrótce powinno się pojawić na stronie przewoźnika. Podzielono je na dwie części. Pierwszą z nich jest dostawa pięciu nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z prawem opcji na aż 20 kolejnych pociągów, co zapewni przewoźnikowi jednolity tabor. Druga część zamówienia to dostawa sześciu nowych trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Szacunkowa wartość bez VAT to aż 490 milionów złotych, czyli 602,7 mln złotych brutto. Zamówienie podstawowe ma już zagwarantowane dofinansowanie dzięki temu, że przewoźnik wygrał konkurs CUPT w ramach Działania nr 5.2: Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T. Pisaliśmy o tym tutaj. Dostawa 20 sztuk nowych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w ramach opcji ma zostać sfinansowana z innego źródła.

Przewoźnik nie stawia tylko na kryterium ceny – stanowi ono o wyborze oferty tylko w 60 procentach. Ważne będą też długość okresu gwarancji (20 proc.) oraz współczynnik niezawodności technicznej (20 proc.).

Jeśli chodzi o pociągi elektryczne, to Koleje Dolnośląskie chcą bardzo szybkiej dostawy pierwszych pięciu pociągów – już w ciągu 13 miesięcy. Z prawa opcji KD będą mogły skorzystać do 27 września 2019 roku. Dodatkowych 20 pociągów musiałoby wówczas dotrzeć do KD do końca 2021 roku. Na tę część zamówienia zapisały 400 milionów złotych netto wraz z prawem opcji (czyli na w sumie 25 ezetów).

Dostawa sześciu nowych, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych może potrwać dłużej – aż 39 miesięcy. Otwarcie ofert planowane jest 23 sierpnia.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5