Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Škoda wygrywa przetarg na dostawę zespołów trakcyjnych na Słowację

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
18-08-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Škoda wygrywa przetarg na dostawę zespołów trakcyjnych na Słowację
Fot. ZSSK
Kolejny kontrakt na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie podpisany przez ZSSK z czeską Škodą współpracującą z lokalnym producentem ŽOS Trnava.

Jak informują słowackie media, Škoda Transportation w konsorcjum ze słowacką firmą dostarczą dla regionu koszyckiego, gdzie operatorem jest państwowy ZSSK, dziewięć elektrycznych zespołów trakcyjnych. W przetargu oferta czeskiego koncernu była tańsza od tej przedstawionej przez Stadlera, a kontrola przetargu przez urząd zajmujący się konkurencją już się zakończyła bez uwag, podpisania umowy należy się więc spodziewać w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Kontrakt będzie warty 76 milionów euro, w dużej mierze będzie sfinansowany ze środków unijnych. Ponadto istnieje opcja na dostawę kolejnych 11 elektrycznych jednostek, ale Koleje Słowackie muszą najpierw znaleźć na nie fundusze.

Pojazdy mają jeździć na zelektryfikowanych liniach lokalnych na wschodzie kraju, w regionie koszyckim i preszowskim. Pojadą np. z Koszyc do Plawca, z Koszyc do Trebiszowa i do miejscowości Čierna nad Tisou. Po elektryfikacji trasy do Humennego dotrą także do tego miasta. Zostaną dostarczone w 2023 roku.

W roku 2018 ZSSK przyznały podobny kontrakt na dostawę 25 sztuk ezt dla konsorcjum Skody i ŽOS Vrutki (dostarczono na razie 18). Stadler jest natomiast bliski zdobycia kontraktu na dostawę czterech piętrowych zespołów trakcyjnych, o czym piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5