NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

KK 2015: Niewykorzystana perspektywa unijna

| jm, Rynek Kolejowy 28.10.2015 175

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-10-28 11:33:17 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
PKP PLK - albo do zaorania albo do wysadzenia w powietrze,

czy znowu osuwa się nasyp w okolicach Mikołajek Pomorski po w torze nr 2 znowu są ograniczenia prędkości?

kiedy zakończy się dłubanina na CMK?

czekam niecierpliwie kiedy KE zabierze nam środki unijne na kolej...
2015-10-28 11:35:18 Autor: antyPO
---.adsl.inetia.pl
Ja to nie wiem.... Mieli kasę to czemu nie robili? Przecież tyle mogło się dziać. Tak to mówią że nie robią bo brakuje pieniędzy, a jak pieniądze są to też nie robią.... żal! Dobrze że PO wyleciało!
2015-10-28 12:03:57 Autor: GUSTAW
---.dynamic.chello.pl
Ewa,Ewa- tak się rządzi. jeszcze Pesa POdąża w kierunku bankructwa o ile nie wyrobi się do końca roku z dostawami taboru i będzie cacy
2015-10-28 12:05:58 Autor: PiotrW_
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgadzam się z Kol. antyPO. Dodatkowo...

cyt.: "W ostatniej perspektywie unijnej oczywiście było wiele błędów ze strony zarządcy infrastruktury – przyznał Andrzej Pawłowski, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych."

No to może by tak jakaś honorowa dymisja, hę?

A ciut poważniej - właśnie to jest jeden z kluczowych powodów upadku (i to z hukiem) ex-władzy. "No... było źle" i... cisza. Skoro było źle i wiadomo o winnych to weź jeden z drugim albo się honorowo zdymisjonuj, albo, nie wiem, oddaj część poborów czy jak? No nie może być tak, że popełniamy błędy, a jedyną konsekwencją jest posypanie głowy popiołem i udawanie, że właściwie to nic takiego się nie stało.

I jeszcze raz napiszę - niezmiennie bawi mnie to szukanie na siłę winnych porażki w wyborach. A to zmęczenie władzą, a to kampania nie taka (to czemu nie było lepszej?), a to pogoda, niepogoda, za szybko, za nisko, za wysoko, za dużo słów, za mało słów, nie ten program w telewizji, nie takie pytanie dziennikarza - wszyscy naokoło są winni, że już "se nie porządzimy".

No nie no, wymiękam...

I powiem jeszcze jedno - mimo wszystko uważam się za wygranego w tych wyborach, a moją wygraną jest to, że nie zmarnowałem głosu na któregoś z ex-władców (ani do sejmu, ani do senatu). A że porządzi PiS? Niech rządzi - wygrali, więc niech pokażą co potrafią. I szczerze im życzę jak najlepiej, pomimo że to nie moja bajka - jeśli faktycznie się wykażą czymś naprawdę konstruktywnym to w przyszłości będą mieli mój głos. Pomimo przynależności do rzeczonych innych bajek.
2015-10-28 12:58:33 Autor: stan .
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak to jest jak ktos chce walczyc z natura- ona zawsze zwyciezy ale nasi fachowcy beda walczyc odwrotnie i stawiac palacyki z piasku ( mam na mysli to co pisze Maurycy ) .
2015-10-28 16:50:15 Autor: soad1
---.dynamic.chello.pl
Teraz nowa władza zajmie się tropieniem U K Ł A D U :):):):)
Audytem tego co zrobiła "stara" władza i po trzech latach dojdzie do wniosku że Polska jest w ruinie oraz że wszystko płynie :):):)
Następnie zacznie nagradzać audytorów i kontrolerów i te "marne" pieniądze przepadną. A "Ślimok Rail" podniesie prędkość na trasie Kraków - Katowice do 1 km/tydzień i potroi ilość związkowców na etatach.
2015-10-28 20:41:54 Autor: janek2
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
PKP PLK nie miała wpływu na upadłość wśród wykonawców? A kto niby ustala warunki przetargów preferując najniższą cenę? A kto nie uznaje roszczeń wykonawców wynikających ze złego przygotowania inwestycji? Rynek mówi, że jest tego około 2 miliardów. Nawet jeśli połowa jest zasadna, to ile firm to wykończyło?
2015-10-29 00:51:21 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post antyPO:
"Ja to nie wiem.... Mieli kasę to czemu nie robili? Przecież tyle mogło się dziać. Tak to mówią że nie robią bo brakuje pieniędzy, a jak pieniądze są to też nie robią.... żal! Dobrze że PO wyleciało!"
antyPO


Pewnie nie maja kasy, by łyknąć kasę z UE na remonty. Jak obiło mi się o uszy, by korzystać z kasy Unijnej, potrzeba posiadać ileś tam % własnego wkładu.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.