Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Jest zmiana rozkładu, jest kolejne skierowanie pociągu na niewłaściwy tor w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
14-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Jest zmiana rozkładu, jest kolejne skierowanie pociągu na niewłaściwy tor w Warszawie
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Dziś (14 czerwca) po raz kolejny pociąg w Warszawie został skierowany na niewłaściwy tor. Po poprzedniej korekcie rozkładu jazdy do takich przypadków doszło przynajmniej pięciokrotnie.

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", dziś (14 czerwca) na stacji Warszawa Wschodnia Towarowa pociąg PKP Intercity IC Zamoyski skierowany został do stacji Warszawa Wschodnia zamiast do Warszawy Gdańskiej, jak wynikało by to z rozkładu jazdy. 

Zdarzenie potwierdziła PKP PLK. - Komisja ustali przyczyny, dlaczego 14 czerwca o godzinie 12:06 pociąg PKP Intercity relacji Hrubieszów – Kołobrzeg został skierowany w kierunku stacji Warszawa Wschodnia zamiast stacji Warszawa Gdańska. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Za zgodą komisji, pociąg został wycofany i skierowany w kierunku zgodnym z opracowanym rozkładem jazdy i o godzinie 13:15 ruszył w dalszą trasę. Przywrócona została rozkładowa jazda pociągów - poinformował Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu miała miejsce kolejna zmiana rozkładu jazdy w Warszawie. Po poprzedniej, wiosennej korekcie do skierowania pociągów na niewłaściwy tor dochodziło w Warszawie przynajmniej pięciokrotnie co wywołało ogromny niepokój. UTK zapowiedział wówczas kontrole, a dyżurni ruchu domagali się większego wsparcia od pracodawcy.

To nie jedyna awaria na sieci kolejowej w dniu dzisiejszym. Z owodu usterki toru na odcinku Biała Rawska - Strzałki od godz. 9.25 do godz. 10.52 wstrzymany był ruch pociągów. - Służby techniczne stwierdziły punktowe podniesienie toru.  w ruchu trwała ok. półtorej godziny - informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK. Jak podaje, opóźnienia na łącznie 500 minut dotknęły pasażerów 9 składów PKP Intercity. Nie kierowano pociągów przez nową łącznicę Czarnca - Włoszczowa Północ
.

 

Rafał Wilgusiak
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5