Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Jest umowa na modernizację odcinka Zegrze – Wieliszew. Pojedzie tu SKM Warszawa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-04-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Jest umowa na modernizację odcinka Zegrze – Wieliszew. Pojedzie tu SKM Warszawa
Fot. Michał SzymajdaPociąg SKM na stacji Wieliszew
PKP PLK podpisały umowę na wykonanie projektu i modernizacji linii 28 między Zegrzem nad Zalewem Zegrzyńskim a Wieliszewem na Mazowszu. Prace w formule „projektuj i buduj” zrealizuje firma Gór-Tor z konsorcjantem.

Przetarg na modernizację 3,4-kilometrowego odcinka linii kolejowej 28 rozpisano jesienią 2019 roku. Zgłosiło się do niego aż 9 wykonawców, jednak wszystkie oferty przekroczyły zakładany przez PKP PLK kosztorys. Ostatecznie wybrano ofertę najtańszą, którą przedstawiło konsorcjum Gór-Tor i PIB Kopacki, wartą 55,7 mln zł brutto. To bardzo dużo jak na modernizację niespełna 4-kilometrowego odcinka torów, ale warto pamiętać, że chodzi tu także o projekt budowy a także o elektryfikację całego odcinka, która pozwoli w czwartym kwartale 2022 roku dojechać pociągom warszawskiej SKM do Zegrza.

- Po latach przywracamy połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza, ograniczamy w kolejnym regionie wykluczenie komunikacyjne. Inwestycja wpisuje się w założenia Master Planu dla Warszawy. To kolejna trasa, która zwiększy możliwości podróży w aglomeracji warszawskiej. Podobne inwestycje są w innych województwach, m.in. w małopolskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, dolnośląskim. Tworzymy w Polsce kolej dostępną, zapewniającą przewidywalne i bezpieczne podróże - mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– Remontujemy prawie 4 kilometry linii kolejowej, która od 25 lat nie funkcjonuje w ruchu pasażerskim. Wykonawca ma od dzisiaj 29 miesięcy do dnia ukończenia i odbioru inwestycji – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK. Pogratulował też liderowi konsorcjum – firmie Gór-Tor. Do tej pory była ona głównie podwykonawcą inwestycji kolejowych i po raz pierwszy wzięła udział samodzielnie w dużym przetargu. Od razu go wygrała.

Po relacji prac pociągi pasażerskie będą mogły pojechać z prędkością 80 km/h, przy parametrze 20 ton nacisku na oś. Planowana jest wymiana nawierzchni torowej na całej długości linii, budowa dwóch nowych rozjazdów i torów nr 2 i 10 w stacji Zegrze. Powstanie nowy przystanek z jednym peronem jednokrawędziowym o roboczej nazwie Wieliszew Osiedle (przy drodze krajowej 631), a także peron dwukrawędziowy w Zegrzu.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Trwa odbudowa linii do Zegrza Południowego

Fotorelacje

PKP PLK wybiera wykonawcę naprawy linii z Wieliszewa do Zegrza

Infrastruktura

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Trwa odbudowa linii do Zegrza Południowego

Fotorelacje

PKP PLK wybiera wykonawcę naprawy linii z Wieliszewa do Zegrza

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5