Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Trwa odbudowa linii do Zegrza Południowego

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pra

Data publikacji:
16-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Powiat Legionowski opublikował zdjęcia z postępu prac na odbudowie linii kolejowej nr 28 do Zegrza Południowego.

Na początku stycznia rozpoczęły się - z opóźnieniem - roboty budowlane na odcinku linii 28 z Wieliszewa do Zegrza Południowego. Jak relacjonuje żywo zainteresowane inwestycją starostwo powiatowe w Legionowie, wykonawca prac zdemontował już starą infrastrukturę kolejową i rozpoczął instalowanie nowej.

Na odbudowie linii kolejowej do Zegrza Południowego pojawiły się fundamenty dwóch peronów stacji końcowej oraz słupy trakcyjne, dzięki którym kursujące składy będą zasilane siecią elektryczną. Obecnie trwają prace przy budowie dwóch przepustów wodnych pod torami – teren jest podmokły. Poza tym pracownicy przygotowują nowe nasypy kolejowe. Zgromadzone są również szyny, które utworzą nowy tor - czytamy. W dalszych planach jest budowa nowego przystanku kolejowego Wieliszew Centrum. Trudnym zadaniem będzie stworzenie bezpiecznego przejazdu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 631 (okolica ronda w Zegrzu). Powstanie tu zarówno sygnalizacja świetlna, jak i system rogatek.

- Infrastruktura linii kolejowej do Zegrza Południowego będzie dostosowana do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Poza likwidacją barier architektonicznych inwestor zadbał o zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia, racjonalne rozmieszczenie chronionych wiatami ławek oraz punktów informacji pasażerskiej. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy się w tym roku tak, aby ruch pociągów mógł być w czwartym kwartale wznowiony. – zapewnia dyrektor projektu Sławomira Wierzchowska cytowana w komunikacie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5