Partnerzy serwisu:
Biznes

III Kongres Rozwoju Kolei w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
05-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
III Kongres Rozwoju Kolei w Warszawie
fot. PKP S.A.Kongres Rozwoju Kolei 2023
6 czerwca br. w Warszawie, na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego, odbędzie się III edycja Kongresu Rozwoju Kolei. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PKP.

Kongres Rozwoju Kolei to jedno z najważniejszych wydarzeń krajowego sektora kolejowego i pole do dialogu pomiędzy przedstawicielami świata polityki, biznesu, samorządu i nauki. Organizowany jest cyklicznie, począwszy od 2019 roku, z przerwą związaną z pandemią koronawirusa. Wydarzenie stało się istotną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z rozwojem transportu kolejowego w Polsce i na świecie.

Pierwsza i druga edycja Kongresu Rozwoju Kolei zostały zauważone i docenione nie tylko przez przedstawicieli branży kolejowej. W poprzednich edycjach Kongresu uczestniczyły najważniejsze osoby w państwie, z Prezydentem Andrzejem Dudą i Premierem Mateuszem Morawieckim na czele, eksperci branży kolejowej, szefowie kolejowych spółek, przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, instytucji naukowych, przedsiębiorcy z branży kolejowej oraz innych sektorów gospodarki.
Tegoroczna edycja Kongresu będzie wyjątkowa w świetle zmian, jakie wywołał konflikt zbrojny w Ukrainie. Wydarzenie będzie miejscem spotkań i dyskusji poświęconych przyszłości transportu kolejowego oraz jego pozycji w narodowej i światowej gospodarce. Motywem przewodnim III edycji Kongresu Rozwoju Kolei będzie konsolidacja polskiego rynku kolejowego. Ponadto, dużo miejsca zostanie poświęcone szeroko zakrojonemu programowi inwestycyjnemu, cyfryzacji, proekologicznym rozwiązaniom na kolei oraz jej działaniom na arenie międzynarodowej, m.in. w ramach obszaru Trójmorza.

– Po raz kolejny będziemy mieli okazję się spotkać i rozmawiać o sprawach najważniejszych dla branży kolejowej. Jestem przekonany, że Kongres Rozwoju Kolei, organizowany już po raz trzeci przez Grupę PKP, to idealne miejsce wymiany poglądów i doświadczeń. To wydarzenie, podczas którego podsumujemy aktualne problemy i wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się kolej. Będziemy rozmawiać m.in. o konsolidacji polskiego rynku kolejowego oraz o tym, jak współpraca biznesu i nauki może zmienić kolej w Europie. Już teraz zapraszam Państwa na to wydarzenie – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. i Grupy PKP.

– To właśnie takie wydarzenia, jak Kongres Rozwoju Kolei, wpływają na kształt transportu kolejowego w naszym kraju. Podczas spotkań i licznych debat dyskutujemy nad kierunkami rozwoju polskiej kolei, która staje się coraz bardziej nowoczesna i komfortowa. Sukcesywnie zwiększamy jakość oferowanych usług, dostarczając pasażerom najnowszych rozwiązań technologicznych. Nasze starania przynoszą efekty, bowiem coraz częściej pociąg staje się środkiem transportu pierwszego wyboru – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity S.A.

– Transport kolejowy jest jednym z najważniejszych elementów życia gospodarczego i społecznego naszego kraju. W trakcie Kongresu będziemy się starali nakreślić kierunki rozwoju branży kolejowej, w tym wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, aby poprawić konkurencyjność kolei zwłaszcza wobec transportu samochodowego na rynku polskim i międzynarodowym. Nowoczesna, dobrze funkcjonująca kolej zapewnia nie tylko wysoki poziom obsługi logistycznej państwa, ale także – co udowodniła wojna w Ukrainie – umożliwia prowadzenie skutecznej obrony państwa i o tym zapewne także będziemy dyskutowali podczas Kongresu – stwierdził Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A.

– III Kongres Rozwoju Kolei będzie po raz kolejny okazją do podjęcia konstruktywnych rozmów i dyskusji. Będzie także miejscem do wymiany wiedzy oraz doświadczeń związanych z rozwojem transportu kolejowego w Polsce i Europie, szczególnie w odniesieniu do wyzwań, które stawia przed nami wojna w Ukrainie. Bez wątpienia kolej jest jedną z najbardziej ekologicznych oraz zrównoważonych gałęzi transportu, o czym będzie można przekonać się podczas tegorocznego Kongresu. Zostaną poruszone bardzo ważne kwestie dotyczące inwestycji, cyfryzacji i proekologicznych rozwiązań, także dla transportu towarowego. Uczestnictwo w wydarzeniu pozwoli poznać najnowsze trendy w branży kolejowej oraz porozmawiać z czołowymi ekspertami z Polski i zagranicy – powiedział Zbigniew Tracichleb, prezes PKP LHS sp. z o.o.

Informacje o tegorocznej edycji Kongresu Rozwoju Kolei są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia. Natomiast informacje o Polskich Kolejach Państwowych S.A. i Grupie PKP na stronie PKP.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Rafał Zgorzelski: Czekają nas kolejne inwestycje w polskie dworce

Infrastruktura

UIC podsumował mijający rok

Infrastruktura

UIC podsumował mijający rok

inf. pras. PKP SA 12 grudnia 2021

PKP stawiają na portal Cash

Infrastruktura

PKP stawiają na portal Cash

inf. pras 22 kwietnia 2021

Zobacz również:

Rafał Zgorzelski: Czekają nas kolejne inwestycje w polskie dworce

Infrastruktura

UIC podsumował mijający rok

Infrastruktura

UIC podsumował mijający rok

inf. pras. PKP SA 12 grudnia 2021

PKP stawiają na portal Cash

Infrastruktura

PKP stawiają na portal Cash

inf. pras 22 kwietnia 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5