Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Hiszpańskie Renfe oficjalnie przejęło udziały w Leo Expresie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
03-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Hiszpańskie Renfe oficjalnie przejęło udziały w Leo Expresie
Fot. Leo Express
Zakończył się proces wejścia kapitałowego Kolei Hiszpańskich w czeską spółkę przewozową Leo Express. Mocno wzrósł kapitał zakładowy operatora.

Jak poinformował portal zdopravy.cz, hiszpański operator Renfe zakończyły proces przejmowania udziałów w spółce Leo Express. Hiszpanie przejęli połowę akcji, niezapowiadaną wcześniej nowością jest natomiast wejście kapitałowe w operatora szwedzkiej spółki EuroMaint, która świadczy usługi inżynieryjno-serwisowe dla sektora kolejowego, Kupiła ona 5% udziałów w Leo Expresie. W rękach Leosia Novotnego Juniora, syna założyciela firmy, jest ciągle 44,3% akcji, pozostałe niewielkie pakiety są własnością drobnych akcjonariuszy. Nominalna wartość kapitału zakładowego wzrosła o 150 milionów koron i wynosi obecnie 270,5 miliona koron (prawie 49 milionów złotych).

– Dzięki wejściu kapitałowemu silnych partnerów Leo Express będzie się dalej rozwijać i szukać tras z potencjałem zysku zarówno w Czechach jak i poza granicami. Jednocześnie utrzymuje swoją komercyjną eksploatację na istniejących liniach, a także w ramach usługi publicznej w Kraju Pardubickim – poinformował przewoźnik w komunikacie prasowym.

Warto podkreślić, że Leo Express posiada licencje na operowanie w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce. Jeśli chodzi o nasz kraj – Leo Express wciąż uruchamia weekendowe pociągi z Pragi do Krakowa i z powrotem. Próżno ich jednak szukać w wyszukiwarkach połączeń firmowanych przez PKP, znajdziemy je na Portalu Pasażera i na stronie Leo Express.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5