Partnerzy serwisu:
Pasażer

Goleniów Park Przemysłowy. Gotowy przystanek bez żadnego pociągu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Goleniów Park Przemysłowy. Gotowy przystanek bez żadnego pociągu
fot. SKM Szczecin
Właśnie zakończyła się budowa zupełnie nowego przystanku Goleniów Park Przemysłowy, który powstał w ramach projektu SKM Szczecin. Mimo tego, że przystanek jest gotowy do użytku od prawie miesiąca, to wciąż nie zatrzymują się tam pociągi regionalne. Zmieni się to dopiero 10 marca. Do tego momentu pracownicy pobliskiego Parku Przemysłowego będą mogli tylko popatrzeć na przemykające obok pociągi.

Kilka dni temu pisaliśmy o postępach (a raczej ich braku) w uruchamianiu pierwszego etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dzięki zaangażowaniu gminy Goleniów, od 2 stycznia na zachodniopomorskie tory wyjechało więcej połączeń pasażerskich łączących Szczecin z Goleniowem oraz portem lotniczym Szczecin Goleniów.

Wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy i wzrostem liczby połączeń, do użytku miał zostać także oddany zupełnie nowy przystanek kolejowy, a więc Goleniów Park Przemysłowy. Jak informuje nas Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK, przystanek jest gotowy do eksploatacji od 10 grudnia 2023 roku. Niestety zarządca infrastruktury do tej pory nie otrzymał zamówienia na postoje na tym przystanku.

– Decyzja o zatrzymywaniu się pociągów na przystanku leży w gestii organizatora przewozów. Do organizatora przewozów – tj. Urzędu Marszałkowskiego województwa Zachodniopomorskiego 27 września br. zostało skierowane pismo z datą planowanego otwarcia przystanku dla pasażerów. Na chwilę obecną do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. nie wpłynął wniosek z zamówieniem postojów pociągów na tym przystanku – przekazał nam Bartosz Pietrzykowski.

O to, dlaczego pociągi nie zatrzymują się na nowym przystanku i to mimo zakończenia jego budowy zapytaliśmy organizatora przewozów regionalnych, a więc Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który jednak nie odniósł się do naszego pytania. Biuro Prasowe UMWZ przekazało nam tylko, że nowy przystanek zostanie oddany do użytku dopiero 10 marca bieżącego roku.

– Otwarcie dla podróżnych przystanku Goleniów Park Przemysłowy nastąpi od 10 marca 2024 wraz z otwarciem innych nowych przystanków, tj. Szczecin Trzebusz, Szczecin Żydowce, Szczecin Dunikowo i Szczecin Łasztownia – napisało Biuro Prasowe UMWZ.

Warto zaznaczyć, że nowy przystanek w tym miejscu jest bardzo potrzebny i oczekiwany z racji bliskości Parku Przemysłowego i dużej liczby zakładów pracy, które działają na jego terenie. Niestety na razie potencjalni podróżni mogą tylko popatrzeć na dwa zupełnie nowe perony wraz z zadaszeniem i planować z nich codzienne podróże… od marca 2024 roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5