Partnerzy serwisu:
Pasażer

Goleniów Park Przemysłowy: Pociągi niedostosowane do godzin zmian

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
23-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Goleniów Park Przemysłowy: Pociągi niedostosowane do godzin zmian
fot. SKM Szczecin
W marcu pociągi wreszcie zaczną zatrzymywać się na nowym przystanku Goleniów Park Przemysłowy. Nie dowiozą jednak pracowników do tamtejszych zakładów. Godziny odjazdów nie będą bowiem dostosowane do pór zmian.

Na początku roku pisaliśmy na naszych łamach o zakończeniu budowy nowego przystanku kolejowego Goleniów Park Przemysłowy zlokalizowanego przy linii nr 401 Szczecin-Dąbie – Świnoujście Port. Przy żadnym z dwóch wybudowanych peronów nie zatrzymuje się jednak póki co żaden pociąg. Zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe, informował nas wówczas, że wynika to z niezłożenia przez przewoźnika i organizatora połączeń regionalnych odpowiedniego zamówienia.

Województwo: Zatrzymujemy pociągi w pierwszym możliwym terminie

Ostatecznie pierwsi podróżni skorzystają z obiektu 10 marca. Region twierdzi, że wcześniejsze wprowadzenie dodatkowych zatrzymań nie było możliwe. – Z posiadanych informacji wynika, że wbrew obiegowym opiniom przystanek Goleniów Park Przemysłowy nie był gotowy do obsługi pasażerów w grudniu 2023 r., ponieważ jego odbiór końcowy nastąpił dopiero na początku lutego tego roku – mówi Tomasz Tokarzewski, podinspektor w Biurze Prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Przystanek miał też nie zostać do tej pory ujęty w regulaminie sieci PLK w wykazie peronów. W związku z tym pociągi zatrzymają się tam od chwili wejścia w życie pierwszej korekty rozkładu rocznego. Samorząd zapewnia, że odpowiednie wnioski skierował do operatora połączeń, Polregio, w styczniu.

Na nowym przystanku zatrzymają się kursy regionalne ze Szczecina do Świnoujścia, Kołobrzegu, Koszalina i Kamienia Pomorskiego. Poza tym postoje wyznaczono także dla pociągów realizowanych w ramach powstającej szczecińskiej SKM. – Będą one kursować do Goleniowa i do przystanku Goleniów Port Lotniczy Szczecin – zapowiada przedstawiciel samorządu.

Remonty nie pozwoliły na stworzenie optymalnej oferty

Problemem pozostaną jednak godziny kursowania pociągów. Nie będzie bowiem zapewniona obsługa przystanku w godzinach zmian pracujących w systemie trójzmianowym zakładów strefy przemysłowej. – Rozkład jazdy z pewnością nie jest optymalny w kontekście dojazdów na drugą i nocną zmianę i powrotów z tych zmian – przyznaje nasz rozmówca. Tłumaczy, że na kształt grafiku połączeń bardzo duży wpływ miały prace infrastrukturalne skutkujące zmniejszeniem przepustowości linii kolejowych, przede wszystkim na obszarze Szczecina. Dotyczy to szlaku Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny oraz stacji Szczecin-Dąbie, gdzie budowane jest przejście podziemne. To z kolei skutkuje wyłączeniem z eksploatacji części peronów.

– Liczymy, że po zakończeniu wszystkich prac możliwości kształtowania rozkładu poprawią się, co pozwoli na jego lepsze dopasowanie do potrzeb dojeżdżających do goleniowskiej strefy przemysłowej – usłyszeliśmy. Samorząd ma być też otwarty na uwagi i wnioski od pasażerów. – Nie traktujemy obecnego rozkładu jako ostatecznego – podkreśla Tomasz Tokarzewski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP PLK: Co dalej z nadużywaniem Radiostop?

Infrastruktura

PKP PLK: Co dalej z nadużywaniem Radiostop?

Łukasz Malinowski 23 lutego 2024

CPK i PKP PLK mają ściśle współpracować

Prawo i polityka

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP PLK: Co dalej z nadużywaniem Radiostop?

Infrastruktura

PKP PLK: Co dalej z nadużywaniem Radiostop?

Łukasz Malinowski 23 lutego 2024

CPK i PKP PLK mają ściśle współpracować

Prawo i polityka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5