Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Fundacja Grupy PKP wesprze Pogoń Lwów

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
24-04-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Przedstawiciele Fundacji Grupy PKP i Lwowskiego Klubu Sportowego Pogoń Lwów podpisali 24 kwietnia 2018 r. w Sanoku w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka umowę zapewniającą wsparcie LKS Pogoń Lwów.

Jak czytamy w komunikacie, od prawie dziesięciu lat we Lwowie funkcjonuje klub sportowy Pogoń Lwów, który przyciąga pasjonatów sportu z polskiej społeczności. Klub prowadzi szkółkę piłkarską, podkreślającą rolę sportowego wychowania, której rozwój wspiera Fundacja Grupy PKP.

Lwowski Klub Sportowy Pogoń został reaktywowany w 2009 roku przez miejscowych Polaków i jest kontynuacją jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich międzywojennej Polski. Ideą, która przyświeca klubowi, jest potrzeba odrodzenia szeroko pojętego sportu. Członkowie organizacji od pięciu lat szczególnie mocno wspierają rozwój młodzieży, prowadząc szkółkę piłkarską, do której uczęszczają dzieci z dwóch polskich szkół we Lwowie. Istnienie klubu pozwala na integrację polskiego środowiska, jednocześnie podkreślając istotę sportowego ducha w kształtowaniu młodego pokolenia. Działalność Pogoni Lwów cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdy chętny może uczestniczyć w darmowych treningach, a także otrzymać wszelkie potrzebne stroje oraz sprzęt sportowy. Wychowankowie szkółki piłkarskiej biorą udział nie tylko w rozgrywkach, treningach i turniejach sportowych we Lwowie, lecz również wyjeżdżają na międzynarodowe turnieje do Polski.

– PKP SA realizuje cele biznesowe, ale także prowadzi aktywne działania społeczne. Należy do nich podpisana dzisiaj umowa, której celem jest wspieranie funkcjonowania Klubu Sportowego Pogoń Lwów. Pomoc naszym rodakom na Wschodzie jest naszym zobowiązaniem, zwłaszcza w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Od momentu reaktywacji lwowskiej Pogoni w 2009 roku przyświeca nam cel odrodzenia polskiego sportu we Lwowie. Sytuacja polityczna i ekonomiczna na Ukrainie negatywnie odbija się na naszej działalności, przez co możemy liczyć wyłącznie na sponsorów. Cieszymy się bardzo, że wśród partnerów wspierających nasz klub od czasu reaktywacji są spółki Polskich Kolei Państwowych. To właśnie dzięki ich wsparciu finansowemu Pogoń Lwów po siedemdziesięciu latach wróciła na boiska Lwowa. Pogoń Lwów to nie tylko klub sportowy, to sposób utrzymania polskiej młodzieży we Lwowie – powiedział Marek Horbań, prezes Lwowskiego Klubu Sportowego Pogoń.

Fundacja Grupy PKP, widząc duże zainteresowanie oraz zapotrzebowanie społeczności polskiej we Lwowie, wsparła działania klubu, przekazując darowiznę przeznaczoną na zakup strojów sportowych oraz codzienne funkcjonowanie szkółki piłkarskiej.

 – Wierzymy, że okazane wsparcie realnie wpłynie na rozwój klubu, którego działanie jest szczególnie istotne w kontekście integracji społeczności polskiej we Lwowie. Pomoc rodakom na Wschodzie to jedno z działań Fundacji Grupy PKP, które koncentruje się na kultywowaniu polskiej tradycji i wspieraniu społeczności polskich poza granicami kraju – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

24 kwietnia 2018 roku w Sanoku przedstawiciele Fundacji Grupy PKP i LKS Pogoń Lwów podpisali umowę zapewniającą wsparcie lwowskiemu klubowi. Podczas spotkania obecny był także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który docenia działania Lwowskiego Klubu Sportowego, podkreślając jego rolę w aktywizacji społeczności polskiej na Ukrainie.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5