NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Filip Wojciechowski zostanie wiceprezesem PKP PLK

| Rynek Kolejowy 21.12.2012 453

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-12-21 13:33:07 Autor: fastcracker
---.wpk.p.lodz.pl

fastcracker
znowu restrukturyzacja ? Będzie tak jak zwykle czyli za dużo ludzi na górze i za mało ludzi na dole
2012-12-21 13:49:07 Autor: parabuch
---.icpnet.pl

parabuch
Bogate doświadczenie menadżerskie zarejestrowane w KRS ma urodzony w 1978 roku Filip Wojciechowski:
- styczeń 2008 do listopad 2009- udziałowiec (17 udziałów, 17tys. zł) w spółce Think Global
- czerwiec 2012 - prokurent w PKP S.A.

Ubożuchne te życiorysy, więc i osiągnięcia żadne. Wystarczy to jednak, by wygrać konkurs na członka zarządu firmy o kapitale akcyjnym 14 mld zł, zatrudniającej 40 tys. pracowników, zarządzającej 19 tys. km linii kolejowych. A ustawę o transporcie kolejowym już czytał? I rozumie?
2012-12-21 14:06:58 Autor: agata2
---.dynamic.chello.pl
Walne zgromadzenie akcjonariuszy dziala pod dyktando Karnowskiego. Wojciechowski to czlowiek Karnowskiego (PKO TFI). Kuriozum. Pelna zgoda z parabuchem...
2012-12-21 14:18:48 Autor: hahaha
---.dynamic.chello.pl
No to cudnie. Jednego w PKP SA mniej. To nie jest fajny gość! Współczuje PLK...
2012-12-21 15:06:12 Autor: fiona
---.dynamic.chello.pl
a myslalam ze Shrek jest tylko jeden
2012-12-21 16:04:48 Autor: Kama z utra
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Eh, mieli taki ciekawy układ 6 na 9.
było:
9 osób w Radzie Nadzorczej PLK
6 osób w Zarządzie PLK.

I po co było psuć ?
2012-12-21 16:08:50 Autor: vibro
---.6.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl
Takie straty w PKP S.A. a w ogóle po co ta spółka co ona wnosi do całej grupa?Już dawno powinna być razem z ZPK zlikwidowane a automatycznie zyski pozostałych spółek będą większe.
2012-12-21 16:19:04 Autor: dróżnik
---.145.99.53
paskudną robotę dostał pan prezes:

Ma ona objąć trzy obszary działań. Po pierwsze, optymalizację sieci kolejowej, która ma objąć ok. 3 tys. km linii kolejowych, optymalizację zatrudnienia w odniesieniu do ok. 5 tys. z ok. 40 tys. pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych

czyli będzie likwidatorem kolei i będzie zwalniał ludzi. ja tam bym tej fuchy nie wziął.
2012-12-21 16:32:57 Autor: z boku
---.play-internet.pl
no to panowie ze średnio - wyższego szczebla plk, powiem tylko tak, laba się kończy, zobaczycie wokrótce. Powodzenia..
2012-12-21 17:49:54 Autor: stary emeryt kolejowy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@parabuch To już nie jest śmieszne,to jest tragiczne.Kolejarze,zwłaszcza z PLK trzymajcie się.Za niedługo obudzimy się z siecią kolejową jak na Słowacji.
2012-12-21 19:52:57 Autor: aga
---.dynamic.mm.pl
Z tymi zwolnieniami to spokojnie emerytów nie zwolni związki cały czas ich chronią
ci co nie musieli rozwiązać umowy o prace do 2008 roku będą ponownie pobierać emeryturkę i wynagrodzenie. Chyba że da im odprawę minimum 40 tyś.
2012-12-21 21:10:44 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
@stary emeryt kolejowy: marzą mi się takie przejazdy kolejowe jak na Słowacji! Serio, co za gładkość, precyzja montażu szyn, gumy i kałczuku bitumicznego... poezja. Nic się w aucie nie podskakuje...eche! A u nas, zaraz dziecko zacznie kwiczeć w aucie lub się obudzi, buuu! :(. Ale co do ilości i gęstości linii, to fakt. My jeszcze mamy więcej. Było 29, jest 19 a będzie 12 - 15 tys km linii. Zobaczymy co za punkt honoru postawi sobie nowy wiceprezes PLK, skoro to człowiek Shreka, osobiście obstawiam zameldowanie wykonania zadania: \"Nie opłaca się budować nowych linii kolejowych w Polsce\".
2012-12-21 23:06:09 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
\"znać język w stopniu umożliwiającym komunikowanie się ...\"
heheeee, dobre
- uuuuyyyeeee jes malboro...-
2012-12-22 07:39:18 Autor: parabuch
---.icpnet.pl

parabuch
Sprostowanie:

Stanowczo zaprzeczam informacji Roberta Kuczyńskiego, dyrektora ds. media relations w PKP PLK S.A., że zwycięzca konkursu na stanowisko członka zarządu, dyrektora ds. restrukturyzacji został Filip Wojciechowski. To zaszczytne stanowisko obejmie niejaki Andrzej Filip Wojciechowski, który nie ma nic do ukrycia, i tak zostanie wpisany do KRS.
2012-12-22 09:53:47 Autor: krzyio
---.6.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl
To Mamiński nie startował? To najlepszy fachowiec od rozwalania o przepraszam od restrukturyzacji kolei.
2012-12-22 15:55:11 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
@Maurycy:
Do you speak English?
Sure! I don\'t!
2012-12-22 22:02:05 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
@.Piotr

Stare to ale dobre.
Take care.
2012-12-23 13:53:16 Autor: procurent
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A może lepiej by było zatrudnić na to stanowisko kogoś z L.......a. Oni strzelaja super ( jaka opcja rządzi to juz za nimi) pomysłami które zawsze zastosowane do robotnika. Nigdy do bankowców.
2012-12-23 14:48:13 Autor: poe
---.dynamic.chello.pl
Prezesunio wszak był powiedział, że on to nie kulejorz i munduru kulejorskiego nie wdzieje, bo un nastał w PKP SA po to , aby UZDROWIĆ FINANSE, dlatego też do PLK-i wciska swoich finansistów, choć ich osiągnięć w tej materii, ze świcą szukać.
Ale on jest najwyraźniej mało kumaty, bo gdyby nie był, wiedziałby, ze tą swoją wypowiedzią OBRAZIŁ KOLEJARZY,. Zresztą jego wszystkie dotychczasowe wypowiedzi, jak na razie, źle wróżą i kolei i kolejarzom!!
2012-12-25 08:38:24 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Jak rozumiem, stanowisko prezesa zostanie zachowane także po wykonaniu zdania. Wszak PLK melduje że:
\"Szacuje się, że w ciągu kilku lat PLK mogą zaoszczędzić nawet kilkaset milionów złotych, głównie na obsłudze linii - ograniczeniu dróżników, wyłączeniu trakcji i zamknięciu posterunków ruchu.\"
http://kurierkolejowy.pl/aktualnosci/11532/PKP-beda-przekonywac-do-optymalizacji-linii.html

Czyli nieudolna biurwa - bez zmian. Brawo! Tak trzymać!
2012-12-27 08:26:41 Autor: Ĺťelinowski
---.tktelekom.pl
Wszystko gut tylko czy Pan nowy członek Zarządu spełniał wymogi które w ogłoszeniu postawiła Rada Nadzorcza?
2012-12-27 08:29:22 Autor: Ĺťelinowski
---.tktelekom.pl
Pewnie nie spełniał ale jest to Hart Prezesa Karnawskiego, Jak by nie było Panowie Bankowcy jeżeli przykład Kolei Śląskich nic Was nie nauczył to życzę powodzenia.
2012-12-27 18:35:27 Autor: Momo
---.dynamic.chello.pl
\"Stworze­nia zgro­madzo­ne na dworze pat­rzyły to na świ­nię, to na człowieka, znów na świ­nię i znów na człowieka, ale nie można już było roz­poznać, która twarz do ko­go należy. \"
2012-12-29 10:41:42 Autor: kolejajec
---.free.aero2.net.pl
Tak spełnił - nie chce zarabiać mniej niż 25 tysi.
2012-12-30 18:02:05 Autor: REGON
---.welnowiec.net
To stara informacja czy lubimy ogrzewane dania
2013-01-02 21:17:33 Autor: Patyczak
---.lnse4.woo.bigpond.net.au
Czyli następne 35000 ludzi na bruk. I dodatkowo pewnie zamykanie linii kolejowych. Po prostu biznes po Polsku... Powodzenia!!!!
2013-01-08 15:11:43 Autor: alek
---.warszawa.vectranet.pl
No i stało się. Po co było zaprzeczać.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR