Partnerzy serwisu:
Biznes

Dziewięciu chętnych na realizację wielkiego programu przejazdowego

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
02-03-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Dziewięciu chętnych na realizację wielkiego programu przejazdowego
Fot. PLK
PKP PLK otworzyły oferty w wartym do 280 mln złotych przetargu na przebudowę przejazdów kolejowych w całym kraju. 

Przetarg PKP PLK pod nazwą „Zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 5.2-9 „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” został ogłoszony w listopadzie. Szacunkowa wartość zamówienia to 280 mln zł z 400 milionów, przeznaczonych na cały program poprawy bezpieczeństwa.

W ramach I etapu projektu planowana jest modernizacja 182 przejazdów kolejowych na 73 liniach kolejowych w 16 województwach. Projekt zaplanowany jest do realizacji w latach 2017-2019. Szeroko na temat całego programu "Rynek Kolejowy" informował w tym miejscu. Ogłoszone w listopadzie zamówienie podzielone zostało na pięć zadań dotyczących kilku zgrupowanych zakładów utrzymania PLK (podział można znaleźć w tym miejscu).

Cena nie jest jedynym kryterium oceny - stanowi tylko 60 procent. Pozostałe kryteria to okres gwarancji (25 proc.) i dostępność linii kolejowej - czas zamknięć torowych (15 proc.). Po otwarciu ofert od w sumie dziewięciu podmiotów okazało się, że wszyscy zapewnili termin realizacji zadań na poziomie 30 miesięcy; prawie wszyscy wykonawcy zaoferowali też 60-miesięczny okres gwarancji - poza firmą Thales, która oferuje 36 miesięcy. Jedynie Kombud oraz Thales złożyły oferty na dwa, a nie na tylko jedno zadanie.

Na zadanie pierwsze (IZ Lublin, IZ Siedlce, IZ Skarżysko-Kamienna, IZ Warszawa) zgłosił się tylko jeden oferent - Zakłady Automatyki Kombud. Jego oferta to 58,3 mln złotych przy kosztorysie ma poziomie 49,2 mln zł brutto. Czas zamknięć torowych niezbędnych do realizacji zadania to wg Kombudu 5396 godzin.

Na część drugą (IZ Białystok, IZ Bydgoszcz, IZ Gdynia, IZ Olsztyn) zgłosiła się firma Thales z ofertą 56,9 mln zł przy czasie zamknięć torowych 1972 godziny oraz Kombud z ofertą 78,3 mln zł przy czasie zamknięć 2083 godziny. Kosztorys inwestorski to 45,5 mln złotych.

Zadanie trzecie o kosztorysie 67,65 mln zł (teren IZ Łódź, IZ Ostrów Wlkp., IZ Poznań, IZ Szczecin, IZ Wrocław; IZ Zielona Góra) chce realizować konsorcjum Alusty i Trans-tel za kwotę 77,4 mln zł przy czasie zamknięć 4690 godzin, konsorcjum EL-IN i PBIiK za kwotę 70 mln zł przy czasie zamknięć 3804 godzin oraz firma Sabel za kwotę 64,4 mln zł przy czasie zamknięć 5232 godziny.

Czwarte zadanie (IZ Częstochowa, IZ Kielce, IZ Kraków, IZ Nowy Sącz, IZ Rzeszów, IZ Sosnowiec) chcą realizować KZA Kraków razem z Bombardier ZWUS (65,8 mln zł, 3900 godzin zamknięć), KZN Rail wraz z Wadoma (50 mln zł, 3880 godzin zamknięć) oraz Thales (73,9 mln zł, 4104 godziny zamknięć). Kosztorys tego zadania opiewa na 50,4 mln złotych,

Ostatnie zadanie (IZ Opole, IZ Tarnowskie Góry, IZ Wałbrzych) chce realizować Trak Tec w konsorcjum z PRTiE Protel za 93,8 mln złotych w czasie 5484 zamknięć torowych oraz Bombardier ZWUS razem z Sabel za 68,2 mln zł przy czasie zamknięć 6120 godzin.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5