Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Prezes Kolei Dolnośląskich o nowych przetargach na hybrydy i pociągi spalinowe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
05-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Prezes Kolei Dolnośląskich o nowych przetargach na hybrydy i pociągi spalinowe
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie nie rezygnują z zakupu pociągów dwutrakcyjnych (tzw. hybrydowych). Przewoźnik ogłosił nowy przetarg na zakup takich jednostek. Jest też nowe postępowanie – na dostawę pociągów spalinowych.

Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa dwóch nowych trójczłonowych pojazdów z napędem dwusystemowym elektryczno-spalinowym. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie dostawy dodatkowo do sześciu kolejnych jednostek.

Przedmiotem drugiego zamówienia jest dostawa dwóch nowych, dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Tu również przewidziano prawo opcji na do sześciu kolejnych jednostek. Na dostawę nowych pojazdów w obu przypadkach Koleje Dolnośląskie przewidują do 18 miesięcy. Jedynym kryterium decydującym o wyborze będzie cena.

Przewoźnik będzie czekał na oferty przez miesiąc, do 5 czerwca. Przypomnijmy, że przed miesiącem Koleje Dolnośląskie unieważniły poprzedni przetarg na zakup nowego taboru w części dotyczącej zakupu sześciu pociągów hybrydowych. Jedyna złożona oferta przewyższała znacząco założony budżet. Teraz przewoźnik ma najwyraźniej zamiar zastąpić część pojazdów dwuktrakcyjnych zwykłymi spalinowymi, by zrealizować swoje plany taborowe.

Część poprzedniego przetargu, dotycząca dostawy pociągów elektrycznych, wciąż nie została rozstrzygnięta. Jak już pisaliśmy, faworytem jest Pesa, która zaproponowała Elfy 2, a Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na sfinansowanie wkładu własnego do tego zakupu.

Aktualizacja: Informacja prasowa spółki

Po południu spółka KD opublikowała informację prasową na temat nowych przetargów. – Zdecydowaliśmy się zmienić formułę i zakres pierwotnego przetargu, żeby móc jak najszybciej pozyskać dla spółki nowe pociągi, które będziemy mogli efektywnie, ale i elastycznie eksploatować w ramach projektu – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, cytowany w komunikacie. – Zamierzamy kontynuować inwestycje taborowe w przyszłości, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nowych postępowaniach opcje zakupowe na dostawę kolejnych składów – zakończył.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5