Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Duże zmiany w radzie nadzorczej PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
20-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Duże zmiany w radzie nadzorczej PKP Cargo
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
W radzie nadzorczej PKP Cargo doszło do dużych zmian. W składzie na nową kadencję nie ma już m.in. Krzysztofa Mamińskiego, szefa Grupy PKP.

Rada nadzorcza giełdowej spółki (w której decydujący głos ma jednak PKP SA) na nową VIII kadencję ukonstytuowała się 12 lipca. Przewodniczącym został Władysław Szczepkowski – niedawno przez sześć miesięcy pełniący funkcję prezesa spółki przed powołaniem Dariusza Seligi na to stanowisko. Wiceprzewodniczącym został Andrzej Leszczyński, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Przedstawicielami pracowników w radzie są Henryk Grymel, Tomasz Andrzej Pietrek oraz Jarosław Ślepaczuk.

W składzie rady są również Paweł Sosnowski, od 2007 związany z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa, Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego z ramienia PiS, Marek Ryszka, w latach 2013-2017 dyrektor przychodni w Sulejówku, a potem prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Obaj są członkami Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Polski. Skład uzupełniają powołana 2 lata temu z ramienia MAP Izabela Wojtyczka oraz niezależny – Michał Wnorowski, ekspert w dziedzinie corporate governance.

Oznacza to, że na nową kadencję nie powołano m.in. dotychczasowego przewodniczącego rady, Krzysztofa Mamińskiego. Krzesło stracił również Antoni Duda, stryj prezydenta Polski, którego powołanie wywołało szereg kontrowersji. Zarzuty o nepotyzm odpierał on twierdzeniem, że prezydent Duda "nie jeździ pociągami". W nowej radzie nie ma też powołanego w zeszłym roku Marcina Kowalczyka z Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Krzysztofa Czarnoty, Jerzego Sośnierza, Tadeusza Stachaczyńskiego, Dariusza Górskiego ani Zofii Dzik.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5