Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Antoni Duda w radzie nadzorczej PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
24-08-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Antoni Duda w radzie nadzorczej PKP Cargo
Fot. Adrian Grycuk CC BY - SA 3.0
Do rady nadzorczej spółki PKP Cargo powołana została nowa, jedenasta już osoba - Antoni Duda. Miesiąc temu do rady dołączyła Izabela Wojtyczka, a odwołano z niej Małgorzatę Kryszkiewicz.

O powołaniu do rady nadzorczej spółki Antoniego Dudy poinformował zgodnie ze statutem zarząd spółki po otrzymaniu pisma od największego akcjonariusza (Polskie Koleje Państwowe SA). Jak czytamy w opublikowanym życiorysie, 70-letni dziś Antoni Duda jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 1974 podjął pracę na stanowisku asystenta w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu wiążąc się z miastem na stałe.

- Gdy rodziła się Solidarność, łączy aktywność zawodową z zaangażowaniem społecznym i współtworzy na uczelni struktury Pierwszej Solidarności. Równocześnie włącza się w powstanie w Opolu Klubu Inteligencji Katolickiej, z którym związany jest do dziś, pełniąc od 1993 r. funkcję wiceprezesa, a od 2002 r. – prezesa. W 1983 r. przechodzi do pracy w przemyśle. Po przełomie 1989 roku zaangażował się w odtworzenie struktur związkowych w PRiMUE Remak, wówczas jednej z większych organizacji związkowych na Opolszczyźnie - pisze PKP Cargo.

W roku 1998 r. objął stanowisko dyrektora opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W międzyczasie wykształcenie techniczne uzupełnił studiami podyplomowymi z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1999 do 2002 był członkiem Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych w Opolu a w latach 2007 – 2008 członkiem rady nadzorczej BOT KWB w Turoszowie. Od 2003 r. kierował Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu. W poprzedniej kadencji sejmu 2015-2019 był posłem Prawa i Sprawiedliwości, ale w ubiegłym roku nie udało mu się zdobyć mandatu. 

Antoni Duda nie jest jedynym nowym członkiem rady nadzorczej PKP Cargo.  W ubiegłym miesiącu (16 lipca) do rady dołączyła Izabela Wojtyczka, a następnie (24 lipca) z rady odwołano Małgorzatę Kryszkiewicz. Izabela Wojtyczka karierę zawodową rozpoczęła w 2014 roku. W latach 2015-2018 była starszym specjalistą w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, potem przeszła do PGNiG Obrót Detaliczny (obecnie na urlopie bezpłatnym). W 2019 roku pracowała w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii jako ekspert oraz w Warsaw Institute jako wiceprezes. Od początku 2020 roku jest zastępcą dyrektora biura ds reformy nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Posiada tytuł EMBA Collegium Humanum w Warszawie i Apsley Business School w Londynie. Studia magisterskie odbywała w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej oraz na wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Po tych zmianach w radzie nadzorczej przewoźnika jest 11 osób: Krzysztof Mamiński, Mirosław Antonowicz, Władysław Szczepkowski, Paweł Sosnowski, Krzysztof Czarnota, Jerzy Sośnierz, Tadeusz Stachaczyński, Dariusz Górski, Zofia Dzik, Izabela Wojtyczka oraz Antoni Duda.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5