Partnerzy serwisu:
Pasażer

Draghi, Macron, Scholz, Iohannis w Kijowie. Koleje Ukraińskie podstawiły inną salonkę [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Autor:

simetra

Data publikacji:
17-06-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Przywódcy czterech państw Unii Europejskiej odwiedzili Kijów. Przedstawiciele Francji, Niemiec i Włoch dojechali na miejsce pociągiem Kolei Ukraińskich, które tym razem podstawiły inną salonkę niż dotąd wykorzystywaną przez oficjeli

Premier Włoch Mario Draghi, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz w czwartek rano (16 czerwca) dotarli pociągiem do Kijowa. Przedstawiciele państw zachodnioeuropejskich spotkali się w Rzeszowie, a potem podróżowali salonką podstawioną przez Koleje Ukraińskie. Prezydent Rumunii Kalus Iohannis podróżował koleją bezpośrednio ze swojego państwa.

Tym razem Koleje Ukraińskie zdecydowały się na podstawienie innego wagonu. Przy poprzednich wizytach polityków najwyższej ranki wykorzystywano salonkę z charakterystycznymi kwadratowymi panelami. Tym razem wykorzystano pojazd o bardziej tradycyjnym wykończeniu wnętrza, inny niż ten, z którego korzystali podczas marcowej wizyty przedstawiciele polskiego rządu czy podczas kwietniowej delegacji prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Poprzedni wagon szerzej prezentowaliśmy w tekście pt. Tym wagonem pojechała do Kijowa europejska delegacja.

Wszyscy politycy spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz odwiedzili zniszczony przez siły rosyjskiej Irpień.
Celem wizyty było zapewnienie, że pomoc, którą organizujemy, finansowa, humanitarna, ale także w zakresie broni, będzie kontynuowana" - powiedział Scholz, cytowany przez telewizję ARD/PAP. Scholz ponownie podkreślił, że pomoc ta będzie udzielana tak długo, jak będzie to konieczne "dla walki Ukrainy o niepodległość". Prezydent Francji zapowiedział, że UE nie będzie domagała się ustępstw od władz w Kijowie. – Ukraina sama zdecyduje o kontekście i formacie rozmów pokojowych – obiecał polityk.

Przywódcy wyrazili poparcie dla nadania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5