Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Europejska delegacja wróciła bezpiecznie do Polski (aktualizacja)

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
16-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Europejska delegacja wróciła bezpiecznie do Polski (aktualizacja)
Fot. PKP IntercityMateusz Morawiecki w pociągu w 2016 r.
Premier Mateusz Morawiecki wraz z premierem Czech Petrem Fialą, premierem Słowenii Janezem Janšą oraz wicepremierem Polski Jarosławem Kaczyńskim udali się dziś (15 marca) do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Podróż odbywają koleją. Kilka minut po 18:00 premier Morawiecki poinformował, że delegacja dotarła do ukraińskiej stolicy.

Jak informuje Kancelaria Premiera, wyjazd organizowany jest w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. "Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego" – napisano w komunikacie. O wizycie delegacji poinformowana jest społeczność międzynarodowa za pośrednictwem organizacji międzynarodowych, w tym ONZ.

Jak podał oficjalny profil partii Prawo i Sprawiedliwość, podróż odbywa się koleją. Pociąg przekroczył już granicę Polski i Ukrainy.
Politycy polskiego rządu nie są znani z częstych podróży koleją. O Mateuszu Morawieckim podróżującym w ten sposób można było przeczytać głównie przed wyborami, np. w 2019 i w 2016 roku. W podobną podróż przedwyborczą wybrał się do Siedlec Jarosław Kaczyński w 2010 roku. Przestrzeń powietrzna nad Ukrainą jest jednak z oczywistych powodów zamknięta, dlatego lot samolotem nie był możliwy. 

Kilka minut po 18:00 o tym, że delegacja dotarła do Kijowa w mediach społecznościowych poinformował szef polskiego rządu. Na Facebooku napisał, że trwająca obecnie wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! "W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie. To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petrem Fialą i Janezem Janšą, jesteśmy w Kijowie" - dodał. Udostępnił także zdjęcia wagonu, w którym odbywała się podróż. Strona ukraińska potwierdziła, że delegacja bezpiecznie dotarła do celu.

Aktualizacja: Bezpieczny powrót

Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju - poinformował 16 marca po godz. 10 rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pandemia jak ruch drogowy?

Infrastruktura

Pandemia jak ruch drogowy?

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 14 października 2020

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pandemia jak ruch drogowy?

Infrastruktura

Pandemia jak ruch drogowy?

simetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 14 października 2020

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5