Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Debiut SD85 na polskich torach. Pojazdy zabrały uchodźców

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Niezwykle zaszczytną rolę przyszło odegrać sprowadzonym przez SKPL z Holandii spalinowym zespołom trakcyjnym DM90, które w Polsce zyskały oznaczenie SD85.

Dwa sprzęgnięte ze sobą SD85 pojechały 9 marca z Sanoka do Uherzec po uchodźców. To debiut tego typu pojazdu w ruchu z pasażerami.

– W związku z opóźnieniem pociągu z Krakowa (kursującego w ramach siatki połączeń PKP Intercity – dop. red.) zarządziliśmy operatywnie wysłanie do Uherzec pojazdu SD85, żeby nie przenosić opóźnienia pociągu „po kraju” – dowiedzieliśmy się w SKPL. Wciąż trwa proces dopuszczenia SD85 do ruchu w Polsce, dlatego pojazdy pojechały w trybie przesyłki specjalnej. W przyszłości pojazdy mają otrzymać dodatkowe schody ułatwiające wsiadanie z niskich peronów.

Pierwotnie zaplanowano kursowanie SD85 już 3 marca, jednak gotowy już rozkład jazdy został cofnięty. W zamian do Krościenka pojechał autobus szynowy Polregio, który wykoleił się na zaniedbanej linii.

W ostatnich dniach pociągi SKPL kursowały już do Uherzec i Hrubieszowa.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5