Partnerzy serwisu:
Biznes

Brak porozumienia w PKP Cargo. Związkowcy zaczęli okupację siedziby spółki

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
13-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Związki zawodowe rozpoczęły okupację siedziby PKP Cargo. Jak tłumaczą, zarząd spółki odmówił podpisania protokołu rozbieżności po tym, jak nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek wynagrodzeń.

– W związku z brakiem porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń i odmową zarządu PKP Cargo podpisania protokołu rozbieżności, obecni na dzisiejszym spotkaniu przedstawiciele związków zawodowych postanowili nie opuszczać siedziby spółki do czasu rozstrzygnięcia rokowań sporu zbiorowego – czytamy w piśmie opublikowanym przez członków Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego wczoraj (12 kwietnia) wieczorem. Jednocześnie zaapelowano do pracowników o niepodejmowanie pracy w godzinach nadliczbowych i nie zgadzanie się na zmiany harmonogramów.

Negocjacje w sprawie wynagrodzeń w PKP Cargo trwają od kilku miesięcy. Związkowcy domagali się kilkusetzłotowych podwyżek od początku drugiego kwartału, zarząd twierdzi tymczasem, że potrzebne są dłuższe analizy. Dialog społeczny między stronami został zakończony 1 marca. Próbowano jeszcze negocjacji 23 marca, ale bezowocnie. dlatego w spółce zostało przeprowadzone referendum strajkowe. Warto przypomnieć, że kilka dni temu pogotowie strajkowe wprowadzono w Polregio.

Tymczasem po odwołaniu Czesława Warsewicza, spółka PKP Cargo pozostaje bez prezesa i większości zarządu. Właśnie skończyła się druga kadencja oddelegowania Członka Rady Nadzorczej Władysława Szczepkowskiego do wykonywania czynności prezesa spółki - był on p.o. prezesem łącznie przez pół roku. 
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5