Partnerzy serwisu:
Pasażer

Ciech Cargo na Tłuszczańskim Dniu Techniki Kolejowej 2024

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
27-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Ciech Cargo

Podziel się ze znajomymi:

Za nami IV już edycja Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej. Na terenie Zespołu Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu ekipa Ciech Cargo, a od czerwca Qemetica Cargo wspólnie z innymi uczestnikami z branży kolejowej, zachęcała młodych ludzi do wybrania w przyszłości zawodu kolejarza.

Tego rodzaju spotkania to dla branży kolejarskiej istotna możliwość promowania kolei, kolejowego szkolnictwa technicznego i zawodów kolejowych. Zespól Ciech Cargo, a wkrótce Qemetica Cargo w składzie: Mieczysław Posała-Szef Działu Operacji Przewozowych; Zuzanna Posała i Monika Posała, Marek Staszewski-instruktor maszynista, Maciej Tylisz- maszynista oraz Andrzej Pawłowski, MBA (Prezes zarządu), promowali zawód kolejarza oraz opowiadali o zaletach pracy w firmie.

Oprócz dzielenia się wiedzą teoretyczną, spotkanie było szansą na obejrzenie z bliska nowoczesnych lokomotyw z taboru - Gammę 111 Ed-009. Instruktor Marek Staszewski oraz maszynista Maciej Tylisz z Ciech Cargo na jej pokładzie opowiadali o zaletach pracy maszynisty oraz możliwościach tej nowoczesnej lokomotywy. Pojazd cieszył się wielką popularnością i miał duże grono wielbicieli, którzy cierpliwie czekali, aby zgłębić trochę ciekawostek na jego temat.

To był również wyjątkowy dzień dla szkoły z powodu otwarcia pracowni z symulatorem dyżurnego ruchu.

– Cieszy to, że uczniowie w szkołach, w coraz większym stopniu mają dostęp do nowych technologii, na których mogą ćwiczyć swoje umiejętności, wykorzystując do tego narzędzia, które na co dzień wykorzystują dyżurni ruchu Polskich Linii Kolejowych, odpowiedzialni za prowadzenie ruchu pociągów lub mogą na nowoczesnych symulatorach lokomotyw stanąć za nastawnikiem nowoczesnej lokomotywy i poczuć, jak wygląda praca maszynisty – powiedział Andrzej Pawłowski Prezes zarządu Ciech Cargo.

Zespół Ciech Cargo dziękuje organizatorom za zaproszenie i ma nadzieję, że uczestnikom i uczestniczkom spotkania udało się poznać pracę kolejarzy oraz zaszczepić bakcyla kolejowego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5