Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Będą kolejne podwyżki dla pracowników PKP Intercity?

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
29-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Będą kolejne podwyżki dla pracowników PKP Intercity?
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Związki zawodowe chcą podwyżek dla pracowników PKP Intercity. Przewoźnik rozpocznie dialog na ten temat, mimo że uposażenia już w tym roku podniesiono.

Związki zawodowe zwróciły się 26 lipca br. do prezesa PKP Intercity Marka Chraniuka o wdrożenie zgodnie z zapisami w ZUZP od 1 sierpnia 2022 r. podwyżek dla pracowników spółki w wysokości 500 zł do wynagrodzenia zasadniczego plus pochodne przeciętnie na jednego zatrudnionego oraz proporcjonalną podwyżkę dla pracowników wyłączonych z zasad wynagradzania według układu - czytamy w komunikacie związków zawodowych. 

Strona społeczna podkreśla, że podwyżka jest "postulowana i oczekiwana przez pracowników", a jej uzasadnieniem jest "wzrost inflacji bliskiej 16%, a tym samym znacznym wzrostem kosztów utrzymania rodzin".

Jak przekazała "Rynkowi Kolejowemu" rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk, zarząd PKP Intercity planuje przystąpić do rozmów ze stroną społeczną.

Ostatnie podwyżki w spółce zostały wdrożone od stycznia 2022 roku. Ustalono wówczas minimum 400 złotych podwyżki, a spółka zobowiązała się także do wprowadzenia premii motywacyjnych w wysokości do 6% wynagrodzenia zasadniczego.


Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5