NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

39 stopni w pociągu Regio

| Rynek Kolejowy/UTK 11.09.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-09-11 10:16:15 Autor: generał
---.internetia.net.pl
Oj tam, oj tam, sie czepiają...
2015-09-11 10:18:59 Autor: valcoln
---.tktelekom.pl

valcoln
Nowa taryfa PR "Spa&Wellness" sauna i wibromasaż w cenie :D
2015-09-11 10:40:09 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
dobrze, że nie 10 w skali Beauforta
2015-09-11 10:48:47 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
1 września był ostatnim dniem wysokich temperatur w Polsce. Temp na zewnątrz dochodziła do 36 stopni. Jestem przekonany, że we wszystkich składach i wagonach, które nie miały klimatyzacji w ogóle, było podobnie.
2015-09-11 11:00:34 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
@Luca


nie, jeśli skład nie ma klimatyzacji to ma okna i jest dobra wentylacja. Najgorsze są składy z klimą, które nie mają naturalnej wentylacji i jeśli klima się zepsuje, to jest piekarnik.

A wyłączanie z użytkowania pociągu z niesprawną klimą na jesień i +15 które przyszło tuż po upałach to bezsens jakich mało. Mogli sprawdzić wcześniej, a nie ostatniego dnia upału. Teraz może jeździć z niesprawną klimą, byle do lata przyszłego naprawili.
2015-09-11 11:01:41 Autor: klop
---.adsl.inetia.pl
valcoln, dobre ;) hah

Serio? To niech wywalą wszystkie kible z użytkowania...
2015-09-11 11:03:50 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Teraz wycofali, jak upałów nie ma? Gdzie w tym logika?
2015-09-11 11:13:19 Autor: Tomek Janiszewski
---.static.ip.netia.com.pl
A kto wycofa pojazdy w których jest nie więcej jak 15st, zaś z klimy fiździ coś koło zera?
2015-09-11 11:35:17 Autor: zenek
---.centertel.pl
Przecież idąc tym tokiem powinni wycofać z ruchu większość polskich pociągów.
2015-09-11 12:43:32 Autor: tczewiak
---.google.com
Zapraszam UTK do woj. Pomorskiego. Drzwi otwierają się pod naciskiem. Temperatury olbrzymie bo tłok gigantyczny. Takim pewnikiem dla was jest regio 17.10 z Gdańska do Elblaga. Najlepsze jest to jak pasażerowie stoją w kabinie maszynisty tuż przy nim. Tak taka sytuacja juz miała miejsce. A według PR Gdynia obłożenie jest na poziomie 15% hahaha. Beton beton beton. UM nie reaguje, PR Gdynia nie reagują. Prośba o pomoc UTK.
2015-09-11 12:43:52 Autor: Carlos
---.centertel.pl
39 w przedziale wagonowym, a dobre ponad 40 w kabinie Maszynisty gdzie nie ma klimy ani wentylatora. Leje się po dupie, ale co tam, co tam ...
2015-09-11 12:50:54 Autor: ISEDR
---.tktelekom.pl
W odpowiedzi na post tczewiak:
"Zapraszam UTK do woj. Pomorskiego. Drzwi otwierają się pod naciskiem. Temperatury olbrzymie bo tłok gigantyczny. Takim pewnikiem dla was jest regio 17.10 z Gdańska do Elblaga. Najlepsze jest to jak pasażerowie stoją w kabinie maszynisty tuż przy nim. Tak taka sytuacja juz miała miejsce. A według PR Gdynia obłożenie jest na poziomie 15% hahaha. Beton beton beton. UM nie reaguje, PR Gdynia nie reagują. Prośba o pomoc UTK. "
Nie podoba się tczewski malkontencie to jedź 50-tką albo SKM-ką.
2015-09-11 13:13:04 Autor: Sołtys
---.19.7.58
@tczewiak:

"Drzwi otwierają się pod naciskiem."

MALKONTENCISZ. Wolałbyś, żeby drzwi otwierały się BEZ NACISKU?! No :)

Z innej beczki: w UPALNE dni, w VT627 Kolei Mazowieckich było... włączone OGRZEWANIE!!! Bo podobno "inaczej się nie da".
2015-09-11 15:48:50 Autor: samsam
---.centertel.pl
Szanowni drodzy czytelnicy. Z tego co wiem to jesli upały były to mierzono ten w składach lub wagonach klimatyzowanych. Wyłączenie tak owego niewprawnego następuje niedługo po stwierdzeniu faktu. A ze teraz o tym piszą to logiczne bo procedura pokontrolna albo jest zakończona albo zaawansowana. Ale nie najlepiej iść na łatwiznę i paplać bzdury. Łój łój łój.
2015-09-11 16:17:12 Autor: wba
---.free.aero2.net.pl
Szkoda, że żaden z kontrolerów UTK nie pofatygował się w dniach największych upałów zobaczyć stare trupy Kolei Dolnosląskich kursujące na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha, które w rozkładach widnieją jako klimatyzowane. Oczywiście klimy ani śladu. Za to w środku piekarnik i hałas jak w hucie z powodu pootwieranych na przestrzał okien. To ma być ta kolej XXI wieku?
2015-09-11 18:05:45 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
@samsam

Jest napisane, że kontrola była 1 września, w ostatni dzień upałów. Wyłączenie tych pojazdów NIE MA SENSU, bo na dworze jest +15.


@Tomek Janiszewski

no właśnie!
2015-09-11 18:16:08 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
Chciałbym tylko zwrócić uwagę piszących, że nigdzie nie jest napisane o "wyłączeniu składu z eksploatacji", a jedynie o jej ograniczeniu. Podejrzewam (a raczej mam nadzieję) że chodzi o ograniczenie eksploatacji do niższych temperatur zewnętrznych.
2015-09-11 18:17:30 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
"Wyłączenie" padło tylko w "chwytliwym" tytule artykułu.
2015-09-11 18:43:07 Autor: Xawery
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale mają wymagania! Jedzie? Jedzie. Na głowę nie pada? Nie pada. Muchy w zęby nie wlatują z pędem wiatru? Nie wlatują. Więc o co chodzi?
2015-09-11 20:18:41 Autor: TWBolek
---.wroclaw.dialog.net.pl
25 października wyrzuć PO do śmietnika!
2015-09-12 13:55:13 Autor: TWJarek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
PIS-uary nie mają już pary.
2015-09-13 15:17:16 Autor: kaz
---.telpol.net.pl
to jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo w kabinie maszynisty-słyszałem ze w takim upale kierowca bez klimy to jakby 2 piwa wypił
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR