Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

29 czerwca powrócą pociągi dalekobieżne ze Szwajcarii do Włoch

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
24-06-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
29 czerwca powrócą pociągi dalekobieżne ze Szwajcarii do Włoch
Fot. Kabelleger / David Gubler, CC BY-SA 3.0
We współpracy z Kolejami Włoskimi (Trenitalia) Koleje Szwajcarskie (SBB) przywracają 5 par pociągów Eurocity z Zurychu i Bazylei do Mediolanu. Oznacza to połowę tradycyjnej oferty sprzed wybuchu pandemii.

Od wtorku w rozkładzie pojawią się ponownie dwie pary pociągów na linii Genewa – Lozanna – Mediolan i dwie na linii Bazylea – Berno – Mediolan. Z uwagi na planowane roboty torowe między Iselle i Domodossolą ruch pociągów będzie tu wstrzymany od połowy sierpnia do 6 września. Dzień później przywrócone będą kolejne dalekobieżne kursy.

Szwajcaria zwiększa tym samym ofertę pociągów międzynarodowych. Już od 18 maja z Genewy do Paryża kursują dwie pary pociągów i jedna z Bazylei do Paryża. W połowie czerwca przywrócono kolejne kursy, dodanie kolejnych planowane jest na połowę lipca. 25 maja na tory wyjechały już kursujące przez Bazyleę i Schaffhausen pociągi regionalne i dalekobieżne do Niemiec, m.in. linie ICE z Hamburga, Kolonii i Berlina do Interlaken, Zurychu, Churu oraz IC ze Stuttgartu do Zurychu. Od dwóch tygodni ponownie skorzystać można z pociągów Eurocity Monachium – St. Margreten – Zurych oraz od tygodnia z IC Busów na tej trasie. Od 2 czerwca kursują też Railjety do Wiednia.

Rozszerzenie oferty planowane jest na połowę sierpnia. Pełny rozkład na tej trasie przywrócony zostanie prawdopodobnie od 7 września, wtedy też ponownie wystartują pociąg ze Szwajcarii do Wenecji.

Więcej na temat reaktywacji połączeń międzynarodowych z Polski można znaleźć tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5