Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

100% akcji PKP Energetyki w rękach państwowej spółki PGE

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
04-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
100% akcji PKP Energetyki w rękach państwowej spółki PGE
fot. PKP Energetyka
Polska Grupa Energetyczna poinformowała o przejęciu całości pakietu akcji PKP Energetyki. Od teraz spółka ponownie jest własnością państwa, chociaż wyszła spod skrzydeł PKP.

Polska Grupa Energetyczna poinformowała o zamknięciu transakcji nabycia 100% udziałów w spółce PKP Energetyka Holding.

- Po spełnieniu ostatniego z warunków zawieszających, w dniu 3 kwietnia 2023 r. nastąpiło zamknięcie transakcji bezpośredniego nabycia przez PGE 100% udziałów w spółce PKPE Holding sp. z o.o., a w konsekwencji pośredniego nabycia 100% akcji w PKP Energetyka S.A. oraz udziałów w pozostałych spółkach zależnych posiadanych przez spółkę – poinformowało PGE.

Ostateczna cena zapłacona przez PGE na rzecz sprzedającego w dniu 3 kwietnia 2023 roku wyniosła 1 873,3 mln złotych.

– Nabycie PKPE Holding jest zgodne ze strategią Grupy Kapitałowej PGE. W wyniku zamknięcia transakcji, Grupa PGE uzyskała m.in. dostęp do sieci dystrybucyjnej na terenie całego kraju, której wartość regulacyjna aktywów na 2023 rok wynosi 3 421 mln złotych – czytamy w komunikacie PGE.

Dotychczasowy członek zarządu PKP Energetyka, Leszek Hołda, tak podsumował 7 lat swojej obecności w spółce.

– To było fantastyczne doświadczenie. Gdyby nie fantastyczny zespół nie byłoby:· 22-krotnego spadku ilości awarii sieci trakcyjnej, którą utrzymywaliśmy, programu Zielona Kolej, prawie 4 mld zł inwestycji i 200 zbudowanych obiektów energetycznych, największego magazynu energii trakcyjnej w Europie, wysokiej satysfakcji naszych klientów wyrażonej wskaźnikiem NPS – napisał.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5