NUMER 11/2022
NUMER 11/2022
Temat numeru:
Przewozy intermodalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Apelują o bezpośrednie połączenia zBerlina doPiły iPoznania

| ez, Rynek Kolejowy 02.04.2013 76

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-04-02 12:51:05 Autor: FD
---.internetia.net.pl
Ja proponuje Berlin-Gorzów-Skwierzyna-Miedzychód-Rokietnica-Poznań (nie trzeba by jechać pod drutem a i polepszyła by się komunikacja miedzy dwoma miastami!!a i Niemiaszki by pozwiedzały dawny heimat)
2013-04-02 12:53:28 Autor: ...
---.pila.vectranet.pl
Zgadzam się powinno być połączenie z Piły do Berlina, ale raczej jako pociąg z Gdańska przez Chojnice-Piłe-Gorzów. Sam chętnie bym korzystał.
2013-04-02 12:55:21 Autor: thomas
---.superkabel.de
Nic prostszego jak zapłacić DB za wykonywanie tych polaczeń !
2013-04-02 13:14:58 Autor: PODRÓŻNIK
---.tktelekom.pl
Cycuś. Ziemie zachodnie podłączyć (komunikacyjnie) do Niemiec. Dla odmiany Podlasie z Białorusią, bo w Warszawie ich nie chcą (czytaj RK: \"Podlaskie nie dofinansuje zakupu pociągów z POIiŚ\"). I co będziemy mieć? Dobry początek IV rozbioru. Taka jest obecna polska polityka w zakresie transportu.
2013-04-02 14:27:31 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
Berlin - Gorzów - Piła - Gdańsk bardzo potrzebne połączenie ale musi opierać się na honorowaniu regionalnych ofert biletowych i zostać wpisane w istniejące połączenia (żeby czasem nie ma było dublowania pociągów na jakimś odcinku). Czyli powinien to być taki a\'la przyspieszony
2013-04-02 15:06:36 Autor: FD
---.internetia.net.pl
Hehe już widzę oczyma wyobraźni to połączenie z Gdańska....Chociaż idea dobra, ale lepiej z Helu (w sezonie) od razu. Berlin - Hel...i SKOMUNIKOWANY (bardzo trudne słowo dla naszych rail-fachmanów) z nim Gorzów - Poznań
2013-04-02 15:50:22 Autor: aron parczew
---.paradowski.pl
trzeba w ogóle zlikwidować puciongi przez granice niemiecko
2013-04-02 16:29:29 Autor: gaw
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hmm, ciekawe połączenie, ale chyba nic z tego nie będzie, ponoć mają też zlikwidować EC z Gdyni do Berlina Hbf, delikatnie mówiąc jeździ pusty
2013-04-02 16:36:49 Autor: imperator
---.tktelekom.pl
A cesarz Wilhelm II i car Aleksander III śmieją się z Polaków zza grobu. Dlaczego akurat oni? Bo to za ich czasów powstała prawie niezmieniona mapa sieci PKP. Takie były względy militarne: zachód dobrze skomunikowany z Rzeszą, wschód izolowany komunikacyjnie przed ekspansją w głąb imperium rosyjskiego.
CO ZA IRONIA, ĹťE OBECNE WŁADZE POLSKI DOPEŁNIAJĄ DZIEŁA TYCH CIEMIĘŝCÓW.
2013-04-02 16:53:26 Autor: pen_tax
---.icpnet.pl
@...
Owszem z Piły przez POZNAŃ do Berlina a nie jak taki-jeden chce z poznania przez Piłą do Berlina. I niech wreszcie połączą w jedną relację Kostrzyn - Piła ew. Chojnice ( tak jak była \"przed wojną\").
2013-04-02 20:49:57 Autor: FD
---.internetia.net.pl
Niech wezmą PR VT 614 od KŚ puszczą w zesonie IR \"Hel\" od Kostrzyna przez Gorzów-Krzyż-Piłę-Chojnice,Tczew-Gdynię na rzeczony Hel....I będzie jak znalazł....Wreszcie Ostbahn ożyje:)
2013-04-03 02:55:25 Autor: pasazerski
---.chi.clearwire-wmx.net
niech wezma od KS
ale niech zaplaca za umowy. bo Sigmie trzeba placic.
mniemam ze KS chetnie by z tych skladow zrezygnowala i wziela kible od PR ale kto bedzie placic panu prezesowi od Sigmy?
nie ma nic za darmo
2013-04-13 23:23:04 Autor: mateusz19pila
---.sta.asta-net.com.pl
A Poznaniowi na co kolejne połączenie z Berlinem?! BWE, GBE i jeszcze Regio?! Tego brakowało! Cały Ostbhan zasłużył sobie na ruch pociągów niemieckich i polskich! To najszybsze połączenie Gdańsk - Berlin przez Piłę!! Teraz tylko liczy się to, że coś jest nie pod drutem i jest nierentowne (prawda panie marszałku WLKP? przecież połączenie Wałcz - Piła też było niepotrzebne, a to właśnie pan dał tam połączenie w dobrej cenie za 5 zł, a potem beczałeś, że się nie opłaca!). Jak Piła by zyskała takie połączenie z Belinem, to automatycznie powinno dojść więcej pociągów TLK!! I to nie tylko tych z nad morza na Śląsk, ale przede wszystkim tych na wschód kraju! Bo teraz pilska stacja to przystanek! Ale skoro władze miasta się nie kłócą o swoje, to kto inny?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 11/2022
NUMER 11/2022
Najnowszy numer miesięcznika „Rynek Kolejowy” dedykowany jest wyzwaniom, które stawia przed branżą zmiana otaczającej nas rzeczywistości… wcale zresztą nie pierwsza w ostatnich latach. Oprócz tego jak zwykle zapraszamy do lektury ciekawych wywiadów z samą czołówką producentów taboru i wykonawców infrastruktury. Nie brakuje również aktualności, takich jak rozbudowa portów, powrót pociągów na Litwę czy sytuacji transportu miejskiego.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.