NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Węgrzy zamawiają kolejne Flirty

| Jakub Madrjas 01.09.2016 47

Węgrzy zamawiają kolejne Flirty
Fot. Stadler
Węgrzy zamawiają kolejne Flirty
Węgrzy zamawiają kolejne Flirty
Węgierski operator regionalny Gysev zamówił 10 czteroczłonowych pociągów Flirt. Podwaja tym samym swoją flotę produkowanych częściowo w Siedlcach pojazdów.
Przetarg na dostawę 10 niskopodłogowych ezetów został ogłoszony w kwietniu tego roku. Wygrało go konsorcjum szwajcarskiej i polskiej spółki Stadlera z ofertą na 68,45 miliona euro. W latach 2013–2015 Stadler dostarczył już Gysev 10 Flirtów na mocy dwóch wygranych przetargów.

Nowe Flirty mają zacząć wozić pasażerów w 2018 roku. Pierwszy pojazd ma dotrzeć na Węgry w marcu tego, a ostatni w styczniu 2019 roku. Pojazdy będą spełniać wymogi TSI ale co ciekawe będą dłuższe o 2,8 metra niż modele pierwszej generacji, dostarczane wcześniej. W sumie na pokładzie 77,1–metrowego, czteroczłonowego zespołu zmieści się 208 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 14 składanych).

Maksymalna prędkość Flirtów 3 to 160 km/h, a przyspieszenie – 1,2 m/s2. Pojazdy mają 90–procentowy udział niskiej podłogi, oraz udogodnienia dla pasażerów: Wi–fi, monitoring, gniazdka czy miejsca dla wózków i rowerów.

Wszystkie 40 pudeł Flirtów zostanie wyprodukowanych w węgierskiej fabryce Stadlera w Szolnok. Powstaną tu także wózki. Montaż pociągów, podobnie jak wcześniej, odbędzie się w Siedlcach. Inwestycja zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

- Jestem dumny z faktu, że spółka Stadler Polska wygrała ten przetarg. Wszystkie pojazdy zostaną zbudowane w naszym zakładzie w Siedlcach. Od wielu lat działamy w oparciu o filozofię, która zakłada bezkompromisowość w obszarze jakości, niezawodności oraz bezpieczeństwa oferowanego taboru, który jednocześnie jest najbardziej efektywny kosztowo w całym okresie eksploatacji. Takie właśnie są pociągi z Siedlec, które są wizytówką polskiego zakładu i stały się marką znaną w całej Europie. Jestem przekonany, że nasze pojazdy będą bardzo dobrze służyć naszemu klientowi oraz węgierskim pasażerom - powiedział Christian Spichiger, wiceprezes Wykonawczy Dywizji Europa Centralna i Wschodnia w Stadler Rail.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Węgry (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Węgry (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS