NUMER 08/2017
NUMER 08/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje dużych prędkości
szukaj
Śledź nas:

Stadler zaprezentuje nowoczesne pojazdy na targach InnoTrans

| inf. prasowa Stadler 09.08.2016 79

Stadler zaprezentuje nowoczesne pojazdy na targach InnoTrans
Fot. Stadler
Na targach InnoTrans w Berlinie Stadler po raz kolejny zaprezentuje swoje nowoczesne pojazdy szynowe. Wyjątkowe projekty innowacyjnych, efektywnych kosztowo oraz przyjaznych dla środowiska pojazdów będą główną atrakcją stoiska 103 w hali 2.2, a także wystawy zewnętrznej. Przy stanowisku 238 na terenie zewnętrznym będzie można zapoznać się z całą gamą usług świadczonych przez Stadler Service obejmującą serwis, zaopatrzenie w części zamienne, naprawy i modernizacje pojazdów szynowych. 
Główną atrakcją targów będzie pierwszy na świecie seryjnie produkowany niskopodłogowy pociąg dużych prędkości EC250, który od 2019 roku będzie jeździł przez nowo otwarty, najdłuższy kolejowy tunel św. Gotarda. Zwiedzający wystawę będą mogli również zobaczyć produkowane w zakładach Stadlera w Siedlcach pociągi Flirt budowane dla kolei holenderskich NS, a także elektryczno-spalinową lokomotywę Eurodual przeznaczoną do eksploatacji w Wielkiej Brytanii, tramwaje Variobahn dla duńskiego miasta Aarhus i Citylink zamówiony przez Chemnitz oraz wagon sypialny dla Azerbejdżanu. Stadler po raz pierwszy zaprezentuje również model kolejki S-Bahn Berlin w skali 1:25.

Podczas berlińskich targów InnoTrans Stadler pokaże następujące pojazdy:

Niskopodłogowy pociąg dużych prędkości EC250 dla kolei SBB, SzwajcariaAbsolutna nowość na rynku, pierwszy pociąg dużych prędkości produkcji Stadlera, będzie główną atrakcją tegorocznych targów InnoTrans. Budowana dla szwajcarskich linii kolejowych SBB jednostka jest symbolem innowacyjnej myśli technologicznej przedsiębiorstwa. W październiku 2014 roku szwajcarskie SBB zamówiły 29 jedenastoczłonowych jednostek typu EC250, a już niespełna 2 lata później Stadler zaprezentuje na InnoTrans pierwsze gotowe wagony. Elektryczny wielosystemowy zespół trakcyjny może osiągać prędkość do 250 km/h i otrzyma certyfikat TSI HighSpeed. Niezwykle komfortową podróż zapewnią pasażerom niskopodłogowe bezstopniowe wejścia, klimatyzowane przedziały pasażerskie, przedziały wielofunkcyjne oraz do przewożenia rowerów. Pociąg będzie wyposażony w nowoczesne systemy WC, dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych.

W każdym z pojazdów do dyspozycji pasażerów będą 403 miejsca siedzące: 117 w klasie pierwszej i 286 w klasie drugiej, a także 17 miejsc w wagonie restauracyjnym. Bogate wnętrze i przejrzysty, lekki design sprawią, że podróż będzie niezapomnianym przeżyciem. Pociągi będą kursować od 2019 roku na trasach transalpejskich w relacji Zurych – Mediolan, a później także w relacji Frankfurt – Mediolan. Pojazdy będą mogły jeździć zarówno na zwykłych trasach, jak i trasach dużych prędkości, a zastosowane technologie odpowiadają wymogom nowego transalpejskiego, najdłuższego na świecie kolejowego tunelu św. Gotarda. Jednostka, której szwajcarskie koleje SBB nadały imię „Giruno” (Myszołów), będzie również dopuszczona do ruchu w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Flirt – NS Reizigers, HolandiaKoleje Holenderskie zamówiły w kwietniu 2015 roku w siedleckim zakładzie Stadlera 58 trój- i czteroczłonowych pociągów typu Flirt. Pojazdy dla kolei NS mają jeździć na trasach regionalnych i będą osiągać maksymalną prędkość 160 km/h. Najnowsza generacja pociągu Flirt spełnia wymogi Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności TSI PRM, jak również wymagania zderzeniowe dla pudeł pojazdów szynowych EN 15227. Pneumatyczne systemy zawieszenia pociągu Flirt zapewniają wysoki komfort podróżowania. W zależności od długości, każdy z klimatyzowanych i kolorowych pociągów może pomieścić od 158 do 214 pasażerów. Odpowiednio dużo miejsca przewidziano również na rowery, wózki dziecięce i wózki inwalidzkie.

Lokomotywa Eurodual, Wielka Brytania

Lokomotywy, które mają również jeździć po liniach niezelektryfikowanych, muszą mieć opcję poruszania się bez napędu elektrycznego. Stadler zaprojektował lokomotywę dwusystemową, napędzaną zarówno silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym. Lokomotywy hybrydowe mogą być wykorzystywane na wszystkich trasach, dzięki czemu zwiększają elastyczność użytkowania i transportu oraz zmniejszają jego koszt. Lokomotywa Eurodual jest wszechstronną jednostką z mocnym napędem elektrycznym. Moc do 7000 kW pozwala prowadzić z odpowiednią prędkością ciężkie pociągi na często uczęszczanych trasach. Ta wysoce wydajna sześcioosiowa lokomotywa osiąga siłę ciągu do 500 kN.

Variobahn – Aarhus, DaniaDla nowo powstającego systemu komunikacji w Aarhus (drugie pod względem wielkości miasto w Danii), Stadler dostarczy 12 składów Tango oraz 14 niskopodłogowych tramwajów Variobahn. Te dwukierunkowe jednostki są w całości niskopodłogowe przy wysokości podłogi wynoszącej zaledwie 385 mm. Tramwaje budowane dla Aarhus są wyposażone w klimatyzację i nowoczesny system informacji pasażerskiej. Posiadają nowoczesne oświetlenie w technologii LED, które automatycznie dopasowuje się do światła dziennego. Pasażerowie będą mogli skorzystać również z gniazdek elektrycznych zamontowanych przy siedzeniach oraz sieć Wi-Fi.

Citylink – Chemnitz, NiemcyPrzedsiębiorstwo Verkehrsverbund Mittelsachsen zamówiło 8 dwukierunkowych hybrydowych tramwajów. Pojazdy są przeznaczone zarówno do ruchu tramwajowego, jak i na trasach kolei lekkiej. Ich prędkość maksymalna wynosi 100 km/h. Ze względu na takie wykorzystanie, tramwaje posiadają homologację BOStrab i EBO. Mogą być zasilane zarówno napięciem elektrycznym 600V/750V jak i olejem napędowym. Pojazdy przystosowane są także do różnych wysokości peronów. Wyposażone są w toalety i wydzielone miejsca na bagaże. Modułowy, dostępny dla wszystkich, niskopodłogowy tramwaj zapewnia pasażerom komfort podróżowania i wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest cichy i posiada nowoczesny system informacji pasażerskiej.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Berlin (181)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Berlin (181)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 08/2017
NUMER 08/2017
W najnowszym numerze Rynku Kolejowego rozmawiamy z nowym prezesem Pesy – Robertem Świechowiczem, Mikołaja Wilda pytamy zaś o to, jak będzie wyglądał Centralny Port Lotniczy i jakie przyniesie konsekwencje dla rozwoju kolei. Sprawdzamy, jak idzie (a raczej nie idzie) implementacja systemu ERTM/ETCS w Polsce i co zrobić, aby przyspieszyła. Po raz kolejny zastanawiamy się nad przyszłością Kolei Dużych Prędkości w naszym kraju. Jest to tematem sierpniowego numeru. Opisujemy też zmierzch eksploatacji niezmodernizowanych EN57 i zastanawiamy się jaka będzie przyszłość serii tych kultowych pociągów. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS