NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Stadler dostarczy 11 Flirtów do obsługi trasy Murrbahn

| Artur Bogdanowicz 09.09.2017 26

Stadler dostarczy 11 Flirtów do obsługi trasy Murrbahn
Rys. Stadler
W minioną środę Go-Ahead Verkehrsgesellschaft GmbH i Stadler podpisali umowę na dostarczenie 11 składów typu Flirt do obsługi linii Murrbahn przebiegającej przez Badenię-Wirtembergię i Bawarię.
Od grudnia 2019 roku nowe pociągi mają wyruszyć na trasę Stuttgart - Schwäbisch Hall - Hessental - Crailsheim – Norymberga. Tym samym w posiadaniu przewoźnika znajdzie się 59 Flirtów w różnych konfiguracjach. O poprzedniej umowie przewoźnika i producenta pisaliśmy tutaj.

Trzyczłonowe jednostki przeznaczone dla Murrbahn będą dłuższe (67,6 m) niż dotychczasowe i wyposażone w szersze drzwi. Znajdzie się w nich miejsce dla 377 pasażerów, w tym 202 miejsc siedzących w klasie 2 i 8 miejsc w klasie 1.

Możliwy też będzie przewóz 30 rowerów, wózków dziecięcych i wózków dla osób niepełnosprawnych. Dostępny będzie internet bezprzewodowy, a maksymalna prędkość pojazdów to 160 km/h.

Go-Ahead Verkehrsgesellschaft Deutschland GmbH została założona w Berlinie w 2014 roku i jest spółką zależną brytyjskiego holdingu Go-Ahead Group.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Niemcy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Niemcy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS