NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Pesa, Newag i Stadler na Trako 2017. Jakie pojazdy pokażą?

| Michał Szymajda 24.08.2017 216

Pesa, Newag i Stadler na Trako 2017. Jakie pojazdy pokażą?
Targi Trako 2015Fot. Amber Expo
Organizowane co dwa lata gdańskie targi branży kolejowej Trako, są najlepszą okazją do zaznajomienia się z osiągnięciami krajowych producentów. Zapytaliśmy trzech z nich, co przygotują dla zwiedzających imprezę, która odbędzie się w dniach 26-29 września w kompleksie Amber-Expo.
Nowosądecki Newag pokaże w Gdańsku dwa pojazdy. Pierwszym z nich będzie Impuls II z obniżoną podłogą, zbudowany dla włoskiego przewoźnika FSE z Bari. Warto przypomnieć, że pojazdy z tej platformy otrzyma też Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Drugim z pojazdów, który pokaże Newag, będzie lokomotywa Griffin. Kto wie, być może zobaczymy ją nawet w malowaniu PKP Intercity. Dla nikogo nie jest bowiem tajemnicą, że spółka będzie walczyć o kontrakt dla przewoźnika do ostatniej kropli krwi.

Prawdopodobnie także z tego powodu bydgoska Pesa zaprezentuje elektryczną Gamę Marathon z dojazdowym silnikiem spalinowym. Jej właścicielem będzie Rail Capital Partners (więcej o tym projekcie piszemy tutaj). Drugim z pojazdów pokazywanym na targach będzie Elf II przeznaczony dla Kolei Śląskich. Stadler Polska samodzielnie pokaże na Trako 2017 dwa pojazdy. W obu przypadkach będą to Flirty: pierwszy przeznaczony dla norweskiego NSB, drugi dla przewoźnika Gysev z Węgier. Ponadto razem z Solarisem wystawią tramwaj Tramino dla Lipska.

Warte odwiedzenia będą pojazdy, które wystawią dwaj przewoźnicy: PKP Intercity i PolRegio. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dalekobieżny przewoźnik zechce pokazać kilka zmodernizowanych ostatnio wagonów (prawdopodobnie przez Pesę i Newag). Polregio pokaże swojego nowego Linka
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Gdańsk (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Gdańsk (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS